Belgijec zmagovalec pete etape, Vingegaard ostaja v vodstvu

Kolesarstvo 16. Avg 202417:59 0 komentarjev
Tim Merlier

Belgijec Tim Merlier (Soudal Quick-Step) je zmagovalec pete etape kolesarske dirke po Poljski. Na pretežno ravninski preizkušnji v okolici Katovic je v sprintu glavnine premagal rojaka Jordija Meeusa (Red Bull-BORA-Hansgrohe) in Nizozemca Olava Kooija (Visma-Lease a Bike). Skupno vodstvo je zadržal Danec Jonas Vingegaard (Visma-Lease a Bike).

V skupnem seštevku je vrh ostal nespremenjen. Vingegaard ima 19 sekund naskoka pred Italijanom Diegom Ulissijem (UAE Emirates), tretji je s še sekundo večjim zaostankom Nizozemec Wilco Kelderman (Visma-Lease a Bike).

Edini slovenski predstavnik na dirki Matej Mohorič (Bahrain-Victorious), ki na Poljskem brani lansko zmago, je danes etapo končal v glavnini v času zmagovalca, zasedel je 33. mesto.

Skupno je ostal tam, kjer je bil pred etapo, na šestem mestu, za vodilnim Dancem zaostaja 44 sekund.

Dirka po Poljski, letos že v 81. izvedbi, se bo končala v nedeljo, v soboto pa kolesarje čaka gorska etapa od Wadowic do Bukovine, dolga 183 km.