Alaphilippu etapa, Roglič zadržal vodstvo

Kolesarstvo 5. Apr 202217:27 > 17:53
Julian Alaphilippe. Foto: guliverimage

Julian Alaphilippe (Quick-Step) je zmagovalec druge etape Dirke po Baskiji. Kazalo je že na to, da bodo ubežniki uspeli prikolesariti v cilj pred glavnino, a zadnjega je skupina ujela 500 metrov pred ciljem. Sledil je sprint, ki ga je dobil Alaphilippe, Primož Roglič pa je zadržal majico vodilnega v skupnem seštevku.

208 kilometrska etapa je bila zanimiva in razgibana, skoraj pa bi se končala nepričakovano. Ibon Ruiz (Kern Pharma) je bil zadnji kolesar v begu. Kazalo mu je zelo dobro, a glavnina ga je ujela manj kot pol kilometra pred ciljem. Z izjemnim sprinterskim vlakom je ekipa Quick-Step v najboljši položaj postavila svetovnega prvaka Juliana Alaphilippa, ki je poplačal njihovo delo in zanesljivo slavil. Francoz se je uspešno vrnil po bolezni in nekaterih padcih v začetku sezone ter osvojil prvo zmago v letošnjem letu.

Drugo mesto je osvojil njegov rojak Fabien Doubey (TotalEnergies), tretje pa Belgijec Quinten Hermans (Intarmarche). Primož Roglič ni imel večjih težav pri ubranitvi skupnega vodstva. Slovenski šampion je v cilj prikolesaril kot 13. z enakim časom kot zmagovalec. Pred Evenepoelom ima še vedno 5 sekund prednosti.

Na dirki sta še dva Slovenca. Jan Polanc (UAE Team Emirates) je bil tokrat 42., Domen Novak (Bahrain – Victorious) pa na 112. mestu, oba v času zmagovalca.

Primož Roglič je že na prvi etapi Dirke po Baskiji oblekel majico vodilnega. Dobil je kratek kronometer v mestu Hondarribia, za pet sekund je ugnal najbližjega zasledovalca Belgijca Remca Evenepoela (Quick-Step). Tretji je končal Francoz Remi Cavagna (prav tako Quick-Step).

Jutri bo na sporedu tretja etapa Dirke po Baskiji. Gre za prvo težko etapo dirke s petimi kategoriziranimi vzponi, kolesarji bodo skupaj opravili 3278 višinskih metrov. Teren je pisan na kožo Primožu Rogliču, ki lahko potrdi vlogo favorita v Baskiji.