
Primož Roglič (Red Bull - Bora - hansgrohe) je zmagovalec četrte etape dirke po Kataloniji. V ciljnem sprintu je ugnal Španca Juana Ayusa (UAE Team Emirates).
Slovenski kolesarski as je v današnji etapi osvojil tudi bonifikacijske sekunde in tako prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Rogliča in Ayusa zdaj ne loči niti sekunda.
Po letečem sprintu na začetku etape se je oblikovala dvanajstčlanska ubežna skupina, ki pa se je začela lomiti približno 60 kilometrov pred ciljem. Kljub temu so preostali ubežniki ohranili prednost vse do zaključnega vzpona
Ob začetku vzpona na Montserrat, okoli 8,5 kilometra pred ciljem, se je glavnina približala na vsega eno minuto zaostanka. Ekipa UAE Team Emirates – XRG je močno dvignila tempo, kar je povzročilo težave nekaterim favoritom – iz skupine sta odpadla tudi Laurens De Plus in Ben O’Connor.
Odločilni trenutek je prišel 2,5 kilometra pred ciljem, ko je Juan Ayuso napadel. Najprej mu je sledil Mikel Landa, a je na tempo Roglič hitro nadoknadil zaostanek in se priključil vodilnima. Landa je nato popustil, Roglič in Ayuso pa sta ostala sama na čelu dirke.
V zaključku sta zaradi nekaj taktiziranja skoraj dopustila, da ju ujame zasledovalna skupina, a je bil v sprintu izkušeni 35-letni Slovenec hitrejši in slavil etapno zmago.
“Zahtevno. Hiter tempo od začetka, veter, UAE je navil ritem. Na koncu je na srečo še nekaj ostalo. Zmagal sem. Zahtevni dnevi so še pred nami. Trenutno smo v dobrem položaju. Gremo dan za dnem in bomo videli, kaj bo to pomenilo na koncu. Razlike so trenutno zelo majhne – morda se on (Juan Ayuso, op. p) odpelje za minuto, morda jaz, ali pa celo kdo drug,” je za organizatorje dejal Roglič.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje