Dober nastop Mohoriča, Vingegaard prevzel vodstvo

Kolesarstvo 13. Avg 202417:26 0 komentarjev
Jonas Vingegaard

Belgijec Tim Wellens (UAE Emirates) je zmagovalec druge etape dirke po Poljski. Na 15-kilometrskem kronometru je za 9 sekund ugnal Danca Jonasa Vingegaarda (Visma - Lease a bike).

Tretje mesto je zasedel še en kolesar ekipe UAE Emirates Avstrijec Felix Grossschartner, ki je bil 15 sekund počasnejši od ekipnega kolega.

Edini Slovenec na dirki po Poljski Matej Mohorič (Bahrain – Victorious) se je dobro odrezal, zasedel je 16. mesto z zaostankom 58 sekund za zmagovalcem Wellensom.

V skupnem seštevku je Vingegaard prevzel vodstvo, pred ekipnim sotekmovalcem Wilcom Keldermanom in 24 sekund prednosti. Tretji v generalni razvrstitvi je Italijan Diego Ulissi (UAE Emirates). Mohorič je na sedmem mestu. Za vodilnim Dancem zaostaja 49 sekund.