Edina Slovenka daleč od vrha, zmaga Nizozemki

Kolesarstvo 12. Avg 202417:03 0 komentarjev
Charlotte Kool

S prvo etapo na Nizozemskem se je danes začela ženska različica kolesarske dirke po Francij. Kolesarke so danes prevozile 123 kilometrov med Rotterdamom in Haagom, zmagala je Nizozemka Charlotte Kool (DSM PostNL). Edina slovenska kolesarska na Touru Špela Kern (Cofidis) je bila 71.

Današnjo prvo, pretežno ravninsko etapo je odločil skupinski sprint glavnine. Največ moči je imela v zadnjih sto metrih domača tekmovalka Kool, za njo sta končali Finka Anniina Ahtosalo (Uno-X) in Italijanka Elisa Balsamo (Lidl Trek).

Prvo etapo je zaznamoval tudi padec več tekmovalk na mostu prek reke Meuse kakšnih 69 kilometrov pred ciljem, a se je vse skupaj na srečo končalo brez resnejših poškodb, kolesarke pa so lahko nadaljevale dirko.

Na francoski dirki sodeluje le ena slovenska kolesarka, članica ekipa Cofidis Špela Kern. V prvi etapi je ciljno črto prečkala v glavnini v času zmagovalke, zasedla je 71. mesto.

Kolesarke na Touru v torek čaka zahtevna dvojna naloga. Še vedno bodo ostale na Nizozemskem, najprej jih čaka 69,7 km dolga etapa od Dordrechta do Rotterdama, popoldne pa še vožnja na čas v tem pristaniškem mestu, ki bo dolga 6,3 km.