Remco Evenepoel s kratkim, a jasnim sporočilom

Kolesarstvo 18. Sep 202420:24 2 komentarja
Remco Evenepoel

Remco Evenepoel je na zadnjih dveh svetovnih prvenstvih osvojil mavrično majico. Leta 2022 je slavil na cestni dirki, lani pa v vožnji na čas.

Pred prihajajočim svetovnim prvenstvom v Zürichu se bo Belgijec, če vožnja, ki jo je naložil na Stravo kaj pomeni, znova potegoval za zmago.

Dvakratni olimpijski prvak je v več kot sedmih urah s povprečno hitrostjo 36,6 kilometra na uro prevozil več kot 260 kilometrov s skoraj 3600 metri višinske razlike in ob objavi zapisal le: “Pripravljen.”

Potem ko je na svetovnem prvenstvu leta 2022 v Wollongongu v Avstraliji osvojil mavrično majico na cesti, je Evenepoel lani v Glasgowu v svojo zbirko dodal še naslov v kronometru. Če želi Belgijec znova osvojiti naslov svetovnega prvaka v cestni dirki, bo moral v Zürichu med drugim premagati Primoža Rogliča, Tadeja Pogačarja in aktualnega svetovnega prvaka Mathieuja van der Poela.

Za 24-letnikom je sicer izjemna sezona, pa čeprav se je ta začela s padcem aprila na cestah Baskije. Evenepoel je nato na dirki po Franciji osvojil tretje mesto v skupnem seštevku, na olimpijskih igrah v Parizu pa je postal dvakratni olimpijski prvak.