Govekar solidno začel dirko po Nemčiji

Kolesarstvo 21. Avg 202416:28 0 komentarjev
Matevž Govekar

Slovenski kolesar Matevž Govekar (Bahrain-Victorious) je s 13. mestom na prologu začel dirko po Nemčiji. Slavil je Italijan Jonathan Milan (Lidl-Trek) pred moštvenim kolegom Dancem Madsom Pedersenom. Govekar je na 2,9 km dolgi trasi v Schweinfurtu zaostal 6,7 sekunde.

Slovenski sprinter je med drugimi prehitel tudi večkratnega svetovnega prvaka tako na cesti kot na velodromu Italijana Filippa Ganno, ki je na 14. mestu zaostal 6,9 sekunde.

Najboljši je bil Milan, sicer prvi sprinter majskega Gira, ki je za 0,7 sekunde ugnal Pedersena. Tretji je bil Nizozemec Maikel Zijlaard (Tudor Pro), ki je zaostal 1,7 sekunde.

Govekar je edini slovenski predstavnik na 39. dirki po Nemčiji, ki spada v drugi najvišji rang tekmovanja kot rudi slovenska pentlja (2. Pro).

Kolesarje na petdnevni preizkušnji čakajo še štiri razgibane etape, za začetek četrtkova od Schweinfurta do Heilbronna (176,3 km). Dirka se bo končala v nedeljo.