Hat-trick zmag za Belgijca, Mohorič znova med deseterico

Kolesarstvo 17. Avg 202416:50 0 komentarjev
Thibau Nys

Belgijec Thibau Nys (Lidl-Trek) je zmagovalec šeste etape kolesarske dirke po Poljski. Enaindvajsetletnik je na trasi od Wadowic do Bukovine (183,2 km) zanesljivo slavil v sprintu navkreber. Skupno vodstvo je po četrtem mestu ohranil Danec Jonas Vingegaard, medtem ko je bil Slovenec Matej Mohorič deveti.

Ubežniki si v današnji etapi niso privozili več kot tri minute naskoka pred glavnino, najdlje pa je v ospredju vztrajal Irec Archie Ryan (EF Education-EasyPost), ki so ga najboljši ujeli na zadnjem klancu vsega dva kilometra pred ciljem.

Takrat je stik z najboljšimi nekoliko izgubil tudi edini Slovenec na dirki Matej Mohorič, a se je do konca etape obdržal pri čelu in zasedel deveto mesto.

Še tretjič na 81. dirki po Poljski je bil najhitrejši v sprintu Nys, sicer specialist za sprinte navkreber. Za 11. zmago v karieri je 21-letnik ugnal Italijana Diega Ulissija (UAE Team Emirates) in Britanca Oscarja Onleyja (DSM-firmenich PostNL). Četrti je bil vodilni na dirki Vingegaard.

V skupnem seštevku na prvih sedmih mestih kljub zahtevnejši etapi ni prišlo do sprememb. Dan pred koncem vodi Vingegaard (Visma-Lease a Bike), ki ima 13 sekund naskoka pred Ulissijem in 20 pred moštvenim kolegom, Nizozemcem Wilcom Keldermanom.

Mohorič je ostal na šestem mestu in zaostaja 44 sekund. Glede na profil zadnje etape najbrž ne bo ubranil lanske skupne zmage.

V nedeljo bo namreč na sporedu še 142,1 km dolga zadnja etapa v okolici Krakova, ki bo po vsej verjetnosti kljub razgibani prvi polovici minila v znamenju sprinterjev.