Italijansko slavje zasenčil grd padec na ciljni črti (VIDEO)

Kolesarstvo 28. Avg 202416:25 0 komentarjev
Dylan Groenewegen Tim Merlier

Italijanski sprinter Jonathan Milan (Lidl Trek) je zmagovalec prve etape petdnevne dirke po Belgiji in Nizozemski, bolj znani pod imenom Renewi Tour. Veselje dobitnika ciklamne zmage na letošnjem Giru pa je zasenčilo trčenje in padec Dylana Groenewegna in Tima Merlierja takoj po prečkanju ciljne črte.

Uvodno etapo od Riemsta do Bilzena je po dobrih 163 kilometrih pričakovano odločil sprint glavnine. Ko je bilo 17 kilometrov pred ciljem konec neuspešnega pobega, sta se kmalu na tleh znašla Olav Kooij in Fabio Jakobsen, začelo pa se je pozicioniranje sprinterskih vlakov.

Najbolje so svoje delo opravili pri Lidl Treku na čelu z dnevnim junakom Jonathanom Milanom, ki je v tesnem boju premagal Jasperja Philipsena in Axla Zingla ter tako prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku.

Takoj ko je najboljša trojica prečkala ciljno črto, pa sta se v zaključku v boju za 4. mesto zapletla Tim Merlier in Dylan Groenewegen. Belgijcu je vzelo kolo, ob tem pa je spodnesel še Nizozemca. Oba sta za nekaj trenutkov močno podrgnjena obležala na tleh, po zdravniškem posredovanju pa zapustila ciljni prostor. Merlierja so komisarji po dirki kaznovali in ga potisnili na 83. mesto, zadnje v času zmagovalca. Groenewegen pa je zaradi bolečin v rami obiskal bolnišnico v Maastrichtu.

Na dirki od Slovencev nastopa Matej Mohorič, zmagovalec te preizkušnje v letu 2018, ki je v cilj pripeljal v času glavnine, končal je kot 17.

Zaradi bonifikacijskih sekund ima Milan po uvodni etapi na vrhu skupne razvrstitve v majici vodilnega štiri sekunde naskoka pred Philipsenom in Francozom Axelom Huensom (TDT-Unibet).

Skupno ima Renewi Tour pet etap. V četrtek kolesarje čaka 15,4 kilometra dolg kronometer v okolici Tessenderloja, dirka pa se bo s peto etapo končala v nedeljo.