Slovenski kolesarski as Primož Roglič je v pogovoru za RTV Slovenija še enkrat potrdil, da ga na letošnji dirki po Franciji ne zanima boj za skupno zmago.
Tudi 6. etapa letošnje dirke po Franciji je bila prava paša za oči. Izjemno zanimivo dogajanje je še popestril izjemen pobeg Irca Bena Healyja, ki se je v cilju veselil veličastne zmage.
Dogajanje je bilo sicer razgibano vse od začetka etape, kar dve uri je trajalo, da je uspel močnejši beg in v tem času se je glavnina peljala z veliko hitrostjo. Tudi zaključek je bil peklenski, ko je Visma narekovala silovit tempo, favoriti za skupno zmago pa so morali pošteno pretegniti noge.
“Zanimivo, se mi zdi, da včeraj ni bilo toliko kolesarjev, ki bi se bili sposobni peljati 50 kilometrov na uro, danes pa očitno vsi tisto prvo uro. Težek start, težki prvi dve uri. Na koncu pa tako ali tako, ne moreš pričakovati, da bo mirno prišel v cilj, če je ta na klancu. Lahke poti ‘kako priti skozi’ ni bilo. Iti moramo skozi te dni,” je za RTV Slovenija etapo opisal Primož Roglič.

Roglič potrdil, da ne dirka na skupno zmago
V zadnjih dneh so sicer v javnosti krožile Slovenčeve izjave o tem, da se je že vnaprej ‘predal’, ko je govora o boju za skupno zmago na dirki po Franciji. Na vprašanje RTV o tem, ali je res, da ne razmišlja več o končnem prvem mestu, je Roglič odgovoril.
“Je. Definitivno. S tem ko postajaš starejši, veš več, veš pa tudi, da še več ne veš. Delam na svojem zadovoljstvu. Če bom lahko to dosegel vsak dan, bom zelo vesel,” je Zasavec potrdil namige, da rumena majica ni več v njegovih mislih.

Kaj bo prinesel bretonski zid?
Jutri je na dirki po Franciji na sporedu še ena izjemno zahtevna etapa, ki bo kolesarje peljala na bretonski zid oziroma Mur de Bretagne. Leta 2018 bila etapa s tem ciljem za Rogliča zelo kaotična, v njej je namreč padel, imel nato še težave s kolesom, a se pobral in etapo vseeno končal na 10. mestu.
“Mislim, da imajo nekateri, s katerimi bomo dirkali jutri, precej lepše spomine (na Muy de Bretagne, op.a.). Težka bo,” je v nasmehu pogovor končal Roglič.

Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal







Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje