Mladi Belgijec presenetil favorite

Kolesarstvo 29. Avg 202416:23 0 komentarjev
Alec Segaert

Belgijski kolesar Alec Segaert (Lotto Dstny) je zmagovalec druge etape dirke Renewi Tour, ki spada v svetovno serijo. Enaindvajsetletnik je bil najboljši v 15,4 km dolgi vožnji na čas v okolici Tessenderla. Edini slovenski predstavnik na dirki Matej Mohorič (Bahrain-Victorious) je bil 31. z zaostankom 49 sekund.

Za mladega Belgijca, sicer dvakratnega evropskega prvaka med mlajšimi člani, je bila to šele druga zmaga v karieri in hkrati v sezoni 2024.

Alec Segaert je slavil s povprečno hitrostjo 54,4 km/h in časom 16:59 minute. Na koncu je imel sedem sekund naskoka pred drugouvrščenim Američanom Magnusom Sheffieldom (Ineos Grenadiers), še tri sekunde več je zaostal tretjeuvrščeni Švicar Stefan Bissegger (EF Education-EasyPost).

Matej Mohorič, sicer slovenski državni prvak v vožnji na čas, je počasneje začel preizkušnjo, nato pa stopnjeval ritem. Vseeno je na koncu ciljno črto prečkal 49 sekund za zmagovalcem.

V skupnem seštevku je z 19. zdrsnil na 25. mesto, za novim vodilnim Segaertom pa zaostaja 49 sekund. Drugi je Sheffield (+0:07), tretji pa Norvežan Tobias Foss (Ineos Grenadier) z 12 sekundami zaostanka.

V petek bo na sporedu ravninska tretja etapa od Blankenbergeja do Ardooieja (185,5 km).