Nizozemka znova evropska prvakinja, Slovenki se nista vmešali v boj za medalje

Kolesarstvo 14. Sep 202419:15 0 komentarjev
Lorena Wiebes

Nizozemka Lorena Wiebes je na 162 kilometrov dolgi cestni dirki evropskega prvenstva v Belgiji upravičila naziv favoritinje in po lanskem drugem mestu še drugič v treh letih postala prvakinja. Slovenski kolesarski Eugenia Bujak in Urška Pintar sta zasedli 20. oziroma 37. mesto.

Največ moči je imela v skupinskem sprintu, v katerem je drugo mesto zasedla nekdanja svetovna prvakinja Italijanka Elisa Balsamo, druga je bila že predlani, tretje pa Poljakinja Daria Pikulik.

Slovenijo sta na progi od Zolderja do Hasselta, kjer je tekmovalke oviral močan veter in s tem najbrž preprečil večje število napadov, zastopali isti tekmovalki kot na olimpijskih igrah v Parizu, ki tudi tokrat nista bili povsem v ospredju. V cilj sta prišli v glavni skupini v času zmagovalke, Bujak je zasedla 20., Pintar pa 37. mesto.

Za petindvajsetletno Wiebes, ki je Nizozemski na deveti izvedbi zagotovila osmi naslov na dirkah EP, je bila to že 19. zmaga v sezoni.

Že dopoldne so se na cestni preizkušnji merili mladinci, naslova se je po 130 kilometrih veselil Norvežan Felix Oern-Kristoff, sedmi je bil najboljši Slovenec Bastian Petrič.

Prvenstvo se bo v nedeljo končalo s cestno dirko članov, na kateri pa ne bo slovenskih kolesarjev.