Nov dober nastop Mohoriča, zmaga pa spet v Belgijo

Kolesarstvo 14. Avg 202417:12 0 komentarjev
Thibau Nys

Belgijec Thibau Nys (Lidl-Trek) je po prvi dobil še tretjo etapo dirke po Poljski. Vodilni ostaja Jonas Vingegaard.

Na ženski dirki po Franciji prevladujejo Nizozemke, ki so dobile prve štiri etape, na dirki po Poljski pa so razred zase Belgijci. Prva in tretja etapa sta pripadli Thibauju Nysu, druga Timu Wellensu (UAE Emirates).

Nys je tokrat dobil sprint skupine 21 kolesarjev, v kateri je bil tudi Matej Mohorič (Bahrain – Victorious). Edini slovenski kolesar na Poljskem je zasedel osmo mesto, v cilj je prišel tik pred vodilnim Dancem Jonasom Vingegaardom (Visma – Lease a bike).

Drugo mesto na današnji etapi je zasedel Italijan Diego Ulissi (UAE Emirates), tretje pa Nizozemec Wilco Kelderman (Visma – Lease a bike).

V skupnem seštevku je Ulissi na drugem mestu prehitel prav Keldermana, še naprej pa vodi Vingegaard, ki ima pred Italijanom 19 sekund prednosti. Matej Mohorič je napredoval na sedmo mesto, njegov zaostanek znaša 49 sekund.

Kolesarje jutri čaka 195 kilometrov dolga etapa od med krajema Kudova-Zdroj in Prudnik.