Ostali brez podelitve, a kolesarji so se znašli po svoje (VIDEO)

Kolesarstvo 15. Sep 20259:57 0 komentarjev
Foto: Visma Lease a Bike/X

Potem ko so organizatorji Vuelte zaradi propalestinskih protestov odpovedali zadnjo etapo in podelitev v središču Madrida, so se najboljši kolesarji na dirki po Španiji znašli po svoje. Improvizirano podelitev so organizirali kar na parkirišču hotela.

Pobuda je prišla s strani ekipe Visma-Lease a Bike, ki je na parkirišču svojega hotela v Madridu pozno ponoči pripravila kratko in improvizirano podelitev. Čeprav povsem neobičajna in daleč od slavnostne (zmagovalni oder so sestavljali kar hladilni boksi z na roko napisanimi številkami), kot je tista tradicionalna v središču španske prestolnice, so kolesarji glede na videno v tem več kot uživali. Udeležili so se je vsi najboljši, torej prvi trije v skupnem seštevku – Jonas Vingegaard, Joao Almeida in Tom Pidcock, ter nosilci majic – ob Vingegaardu v rdeči še Jay Vine v pikčasti, Mads Pedersen v zeleni in Matthew Riccitello v beli.

Ni manjkalo šampanjca in tudi nekaj fotografskih objektivov, to je bila namreč edina priložnost za skupne fotografije tistih, ki so v zadnjih treh tednih najbolj izstopali.

Vingegaard po odpovedi zadnje etape sicer ni skrival razočaranja. “Velika škoda, da so nam vzeli takšen brezčasen trenutek. Zelo sem razočaran. Veselil sem se proslave z ekipo in navijači. Vsi imajo pravico protestirati, a ne na način, ki vpliva ali ogroža naša življenja in kariere,” je bil v Visminem sporočilu za javnost povedal Danec.

Še nekaj utrinkov s “podelitve”:

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!