Po “krivici” francosko moštvo grozi s tožbami

Kolesarstvo 9. Jul 202514:40 0 komentarjev
Bryan Coquard
Foto: Profimedia

Bryan Coquard se je po tretji etapi letošnje dirke po Franciji znašel v središču burne polemike, potem ko je bil vpleten v padec, ki je iz dirke izločil Jasperja Philipsena. Belgijec je bil eden glavnih favoritov za etapne zmage, zato je incident sprožil številne kritike, a Cofidis se je odločno postavil v bran svojemu kolesarju.

“Povzročiti odstop nosilca zelene majice mi ni v nobeno zadovoljstvo,” je dejal Bryan Coquard, ki je bil po etapi vidno pretresen. “Nisem tvegal, le sledil sem Milanu. Ne zdi se mi, da bi se koga sploh dotaknil. Kljub temu sem se opravičil Philipsenu in njegovi ekipi.”

Poteze v zaključku etape so ostro obsodili člani Alpecin-Deceuninck, med njimi Philipsenov pomočnik Jonas Rickaert, a Cofidis je že zvečer objavil izjavo, v kateri je poudaril, da njihov kolesar ni kršil nobenih pravil in obsodil napade nanj na družbenih omrežjih. “Ekipa si pridržuje pravico do vložitve tožbe proti vsakomur, ki škoduje njeni integriteti, in izraža polno podporo vsem svojim kolesarjem. Prav tako vsem, ki so bili v ponedeljkovih padcih prizadeti, želimo hitro okrevanje.”

Jasper Philipsen
Foto: Profimedia

Športni direktor Cofidisa Cédric Vasseur je za Sporzo izrazil ogorčenje nad rumenim kartonom, ki ga je Coquard prejel po etapi. “Če za to delijo kazni, bomo v nekaj dneh vsi doma. Bryan ni naredil ničesar narobe, držal je svojo linijo. Bil je žrtev okoliščin – Lidl-Trek ga je potisnil proti drugemu kolesarju, kar ga je destabiliziralo, in prišlo je do nesrečnega dotika s Philipsenom.”

Vasseur je tudi razkril, da je Coquard želel stopiti v stik s Philipsenom preko Rickaerta. “Sprva je bil Jasper jezen, a tudi sam Rickaert ni videl, kaj se je točno zgodilo. Bryan ga bo še osebno kontaktiral.”

Po besedah Vasseurja je več športnih direktorjev izrazilo razumevanje in podporo Coquardu. “Philipsenov šef Roodhooft mi je povedal, da Bryana ne krivi. To je pač realnost šprintov – nevarna, hitra in nepredvidljiva. Bryan je bil prizadet, a mu je odleglo, ko je videl, da ni storil nič narobe.”

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!