Pogačar ostaja miren: “Tukaj smo, da se uigramo in izboljšamo”

Kolesarstvo 11. Jun 202521:29 4 komentarji
Tadej Pogačar
Foto: Profimedia

Tadej Pogačar na četrti etapi dirke po Dofineji ni prikazal predstave, kakršne smo vajeni od svetovnega prvaka. Prvi kolesar sveta je priznal, da kronometer ni bil popoln, a dodal, da je Dofineja idealna priložnost za uigravanje pred Tourom.

“Danes nisem odpeljal popolnega kronometra. Mislim, da sem nekoliko napačno razporedil tempo. Na prvem delu sem začel nekoliko preveč zadržano in bi moral tam pritisniti malo bolj,” je uvodoma dejal Pogačar.

“Ampak v redu je, zato smo tukaj, da se pred Tourom uigramo in izboljšamo. Čakajo nas še tri velike etape in že se jih veselim. Ekipa deluje dobro in glede na konkurenco, ki je tukaj, je to najboljši prostor, da se preizkusimo,” je še dodal svetovni prvak.

Na drugi strani je lahko s svojo predstavo izjemno zadovoljen Remco Evenepoel, ki je prišel do 62. zmage v karieri.

“Bilo je kar zahtevno, s strmim vzponom. Moj cilj je bil, da grem do vmesnega časa čim hitreje, nato pa zadržim enakomeren tempo. V dolini je pihal močan veter v prsa, kar mi je dalo prednost. To sem izkoristil, da sem čim bolje izrabil položaj na kolesu, nato pa sem na klanec šel kar najhitreje, z idealno strategijo tempa. Zelo sem vesel te zmage, saj je to že 1000. zmaga ekipe. Poseben dan je in ponosen sem, da sem ravno jaz prispeval to zmago,” je za organizatorje uvodoma dejal dvakratni olimpijski prvak.

Remco Evenepoel
Foto: A.S.O./Tony Esnault

“Preizkusiti se moram proti Tadeju in Jonasu v gorah”

25-letnik je bil sicer daleč najhitrejši že po prvem merjenju vmesnega časa, Jonas Vingegaard je zaostajal 11 sekund, Pogačar pa že pol minute.

“Presenetile so me razlike. Za tako kratek kronometer so kar velike, zato sem res zadovoljen, da sem pridobil več kot sekundo na kilometer pred vsemi, pri nekaterih celo dve sekundi na kilometer,” je nadaljeval kapetan ekipe Soudal Quick-Step.

Evenepoel je sicer zadovoljen s svojo formo in pravi, da je bolje pripravljen kot lani v istem obdobju, a da ga najtežji izziv še čaka.

“Preizkusiti se moram proti Tadeju in Jonasu v visokih gorah. Za to sem treniral. Tudi današnji vzpon je bil že nekakšen test. Mislim, da sem ga odpeljal, kot sem si zamislil. Sem vesel, na klanec se počutim dobro, tudi na ravnini. To je dober obet za to, kar nas čaka ta konec tedna in prihodnji mesec,” je sklenil belgijski šampion.

Jonas Vingegaard
Foto: A.S.O./Tony Esnault

Vingegaard: V gorah se lahko nadoknadi veliko časa

“Mislim, da sem lahko iskreno kar zadovoljen s tem, kako je šlo danes. Remco je najboljši kronometrist na svetu, tako da izgubiti le 20 sekund proti njemu v takem kronometru je kar spodobno, bi rekel,” je v cilju za Eurosport dejal Vingegaard.

Kot je poudaril, je bil Remco edini med glavnimi kandidati za skupno zmago, ki je bil hitrejši od njega. Danec je namreč pridobil čas proti vsem ostalim, tudi 30 sekund prednosti pred svojim največjim tekmecem Tadejem Pogačarjem. Po četrti etapi tako zaseda peto mesto v skupni razvrstitvi, z zgolj 16 sekundami zaostanka za rumeno majico.

“Seveda je vedno bolje biti spredaj kot zadaj. Po drugi strani pa sem še vedno za Remcom. Torej moram ta čas še nadoknaditi. Videli smo že v zadnjih letih, da se v gorah lahko nadoknadi veliko časa,” je nadaljeval 28-letnik.

Vingegaard je prepričan tudi, da je to bil njegov najboljši možen nastop danes: “Nisem imel težav. Le malo mi je zmanjkalo prestav. Morda bi moral imeti spredaj večji zobnik. A mislim, da to ne bi spremenilo veliko.”

V četrtek bo na sporedu še zadnja razgibana etapa, preden bodo od petka naprej na vrsti odločilne gorske trase. Peti dan Dofineje se bodo kolesarji podali od Saint-Priesta do Macona (183 km), zadnji kategorizirani klanec pa bodo premagali dobrih 27 km pred ciljem.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje