Znana usoda Primoža Rogliča

Kolesarstvo 12. Jul 202411:18 2 komentarja
Primož Roglič

Primoža Rogliča (Red Bull Bora - Hansgrohe) ne bo na startu 13. etape dirke po Franciji, je sporočila njegova ekipa.

Za Primožem Rogličem je nova dirka po Franciji, ki jo bo želel čim prej pozabiti. Na zadnjih dveh etapah je dvakrat padel, na včerajšnji je bil padec precej bolj usoden.

Ob nepravem času je bil na nepravem mestu, potem ko je 12 kilometrov pred ciljem čez prometni otoček padel eden od kolesarjev Astane in na povsem drugi strani ceste povzročil Rogličev padec. 34-letni Slovenec je pristal na že večkrat poškodovani rami.

Član Red Bulla je izgubil več kot dve minuti v skupnem seštevku, padel je na šesto mesto.

Njegovo moštvo je zdaj potrdilo, da ga ne bo na startu 13. etape. “Primož je prestal preglede. Sprejeli smo odločitev, da danes ne bo startal. Osredotočil se bo raje na prihajajoče cilje v sezoni.”

Roglič se ne more in ne more spoprijateljiti s francoskimi cestami. Predčasno je končal tudi Toura 2021 in 2022, lani na dirki vseh dirk ni nastopil.