Komu tam zgoraj se je zameril Primož Roglič? (VIDEO)

Kolesarstvo 12. Jul 202413:00 3 komentarji
Primož Roglič

Primož Roglič še tretji zaporedni Tour, na katerem je nastopil, končuje predčasno. Dirka vseh dirk mu ni usojena, padec na 12. etapi je pustil prehude posledice za nadaljevanje.

Ekipa Red Bull Bora-Hansgrohe je sporočila, da Primoža Rogliča ne bo na startu 13. etape letošnje dirke po Franciji.

Roglič je včeraj padel na že večkrat poškodovano ramo. Vseeno je prikolesaril do cilja, za vodilnimi je zaostal več kot dve minuti in zdrsnil na šesto mesto v skupnem seštevku.

Posledice so očitno prehude, Toura 2024 je za Kisovčana konec. S tem ni izpolnil svojega cilja. Pred Tourom je namreč dejal: “Ob pogledu na svoja zadnja dva Toura bi bilo dobro, če bi v Nico prišel na dveh kolesih.” To se ni uresničilo.

Kdaj bo konec padcev?

Dirka po Franciji mu res ni usojena. Zadnje tri je končal predčasno, vedno zaradi poškodbe ob padcu.

Leta 2021 je bil na tleh ob zaključku 3. etape. Takrat sta se s krmili zapletla s Sonnyjem Colbrellijem, slabšo pa je potegnil Slovenec. Odgrnjen je pripeljal do cilja in vztrajal do konca 7. etape, ob koncu prvega tedna pa so bile bolečine prehude in pred traso do tretjega doma v Tignesu se je poslovil od rumenih sanj. Kako močan, predvsem psihično, je ob vseh nesrečah in rehabilitacijah, je pokazal kmalu zatem, ko je v Tokiu na omenjeni vožnji na čas odpihnil konkurenco in osvojil zlato kolajno.

Tudi leta 2022 je bil eden glavnih ciljev dirka po Franciji. A se ni izšlo po načrtih: v peti etapi, tisti po kockah severnega pekla, je padel prek neslavne bale sena in si izpahnil ramo. Še več, naravnal si jo je sam. Kljub temu je vztrajal vse do 15. etape, vmes pa je Jonasu Vingegaardu z ekipno taktiko v 11. etapi pomagal zlomiti Tadeja Pogačarja na vzponih na Galibier in Granon.

Roglič je na letošnjem Touru padel dvakrat, na dveh zaporednih etapah. Na 11. je ravnotežje izgubil na zaključnem spustu, na 12. znova malo pred ciljem. Ob nepravem času je bil na nepravem mestu, potem ko je 12 kilometrov pred ciljem čez prometni otoček padel Aleksej Lucenko (Astana) in na drugi strani ceste povzročil Rogličev padec.

Vsi padci Primoža Rogliča.

Kaj ga čaka zdaj?

“Primož je prestal preglede. Sprejeli smo odločitev, da danes ne bo startal. Osredotočil se bo raje na prihajajoče cilje v sezoni,” so pred 13. etapo zapisali pri ekipi Red Bull Bora-Hansgrohe. Kaj to pomeni? Rogliča ni v kadru za olimpijske igre, saj je bil njegov nastop pogojen s počutjem po zaključku dirke po Franciji. Najverjetneje ga v Parizu ne bo, videli pa bomo, ali bo napadal svojo četrto rdečo majico na španski Vuelti.