Prizori, ki bolijo: Pogačarjev kolega namesto brona dobil nekaj šivov (FOTO)

Kolesarstvo 23. Sep 202412:02 0 komentarjev
Jay Vine

Eden največjih osmoljencev nedeljskega kronometra na svetovnem prvenstvu v kolesarstvu je Jay Vine. Avstralec je bil na odlični poti do tretjega mesta in bronaste kolajne, a je po padcu med tretjim merjenjem vmesnega časa in ciljem izgubil slabo minuto in dirko končal kot peti. Tudi z nekaj šivi.

Moštveni kolega Tadeja Pogačarja pri UAE Emirates je bil na odlični poti do najnižje stopničke zmagovalnega odra. Po petem mestu na prvem vmesnem času je v nadaljevanju 46-kilometrske proge pospešil in se na drugem prebil že na tretje mesto, ki ga je – ob izenačenem času z na koncu bronastim Edoardom Affinijem – držal tudi na zadnji vmesni točki.

A nato je sledil trenutek nepozornosti, zaradi katere se je znašel na tleh. Jay Vine je padel na levo stran telesa, obenem pa se je popraskal tudi po obrazu, zaradi česar je v cilj pripeljal povsem okrvavljen. Kot kažejo njegovi podatki na Stravi, je po padcu skoraj celo minuto stal na mestu, preden se je odpeljal do cilja.

S padcem je zelo verjetno izgubil bronasto kolajno, končal je namreč kot peti. Za novim-starim svetovnim prvakom Remcom Evenepoelom je zaostal minuto in 25 sekund, za tretjim Affinijem pa zgolj pol minute. Vmes se je vrinil še Joshua Tarling (+1:18).

Jay Vine Jay Vine

28-letni Avstralec je bil pričakovano razočaran. “Prav mučno je, ko pomislim, kaj bi lahko bilo. Neumna napaka na netehničnem odseku proge me je stala potencialne bronaste kolajne. Preprosto sem šel v ovinek hitreje kot na ogledu in zmanjkalo je ceste. Tega kar nekaj časa ne bom prebolel. Srce se mi je zlomilo. Peto mesto je dober rezultat, a trenutno sem razočaran,” je zapisal na Instagramu in se opravičil avstralski ekipi. Kot so sporočili iz Emiratov, je Vine dobil tri šive, utrpel pa je še nekaj odrgnin na rami. A naj bi bil pripravljen na nedeljsko cestno dirko.

View this post on Instagram

A post shared by Jay Vine (@jay_vine3)

Vine je imel v tej sezoni kar nekaj smole s padci. Na dirki po Baskiji jo je med vsemi udeleženimi v tisti zloglasni nesreči 4. etape odnesel najslabše, saj si je poškodoval več vratnih vretenc, zaradi česar je šest tednov nosil opornico za vrat. Vrnil se je v začetku avgusta na dirki po Burgosu, kjer je dobil kronometer, na dirki po Španiji pa je osvojil majico najboljšega hribolazca.