Še lani kolesaril ob Rogliču, zdaj mu grozi 15 let zapora

Kolesarstvo 6. Avg 202419:44 0 komentarjev
Dennis Roglič
Rohan Dennis pred primožem Rogličem. Foto: Profimedia

Rohanu Dennisu, nekdanjemu svetovnemu prvaku v kronometru, grozi kar 15 let zaporne kazni. Osumljen je umora svoje žene.

Avstralec Rohan Dennis je bil poročen z Melisso Hoskins, ob koncu preteklega leta pa je iz Avstralije prišla tragična novica o njeni smrti.

Kmalu zatem so prišle nove informacije. Za njeno smrt naj bi bil kriv prav njen mož, ki mu zdaj zaradi nevarne vožnje grozi 15 let zapora.

Incident se je zgodil pred hišo avstralskega para. Dennis naj bi z avtomobilom zbil Melisso Hoskins, ki je poškodbam podlegla.

Avstralski mediji poročajo, da bo nekdanji svetovni prvak v kronometru in zmagovalec etap na vseh treh tritedenskih dirkah obsojen na dolgo, kar 15-letno zaporno kazen.

Dennis je še lani ob Primožu Rogliču kolesaril za ekipo Jumbo-Visma. Svojo kolesarsko kariero je končal prav po sezoni 2023.

Avstralec je na olimpijskih igrah 2021 osvojil bronasto medaljo v vožnji na čas. Zaostal je prav za Rogličem in Nizozemcem Tomom Dumoulinom.