Slovenka na odlični poti do ponovitve uspeha

Kolesarstvo 5. Jul 202420:36 0 komentarjev
Monika Hrastnik

Slovenska tekmovalka v gorskem kolesarstvu Monika Hrastnik je uspešno opravila polfinalni nastop na tekmi svetovnega pokala v spustu v francoskem Les Getsu. Zasedla je četrto mesto in bo na tem prizorišču lovila druge zaporedne stopničke.

Monika Hrastnik je namreč v lanski sezoni v Les Getsu zasedla drugo mesto, kar je bila njena edina uvrstitev na oder za zmagovalke na tekmah svetovnega pokala v letu 2023.

Letos je na stopničkah stala že v Val di Soleju v Italiji pred tremi tedni, tudi konec tedna v Franciji pa je začela dobro.

Tridesetletnica iz Lepe Njive, ki je minuli konec tedna pričakovano postala državna prvakinja v Kranjski Gori, je bila najprej v kvalifikacijah peta s sedmimi sekundami zaostanka za Avstrijko Valentino Höll.

V polfinalu je bila časovno precej boljša, na četrtem mestu je za vnovič najhitrejšo Avstrijko zaostala 1,653 sekunde.

Finale bo v soboto na sporedu ob 13.15, moški pa bodo tekmovali od 14. ure. Slovencev v kvalifikacijah ni bilo. Tako v kvalifikacijah kot v polfinalu je bil najhitrejši Američan Dakotah Norton.

Danes so sicer v Les Getsu tekmovali v kratkem krosu, slovenskih predstavnikov pa ni bilo na startu.

Žensko preizkušnjo je dobila Švicarka Alessandra Keller pred Nizozemko Puck Pieterse in Avstralko Rebecco Henderson. Moška dirka je pripadla Južnoafričanu Alanu Hatherlyju pred Britancem Charliejem Aldridgeom in Novozelandcem Samuelom Gazom.

V nedeljo bosta na vrsti še olimpijska krosa. Ženske bodo tekmovale ob 11. uri, na startu bosta tudi Vita Movrin in Tanja Žakelj. Pri moških Slovencev ne bo, preizkušnja pa se bo začela ob 13.30.