Španca opozarjata Primoža Rogliča: Vuelte še zdaleč ni konec

Kolesarstvo 31. Avg 20248:33 0 komentarjev
Primož Roglič

Čeprav je bil Primož Roglič na petkovem ciljnem vzponu na Puerto de Ancares daleč najmočnejši med vsemi favoriti za skupno zmago na Vuelti, pa ga tekmeci opozarjajo, da dirke še ni konec.

Primož Roglič je v 13. etapi Vuelte 2024 pokazal svojo moč. Na zahtevnem zadnjem klancu, ki je v dolžino meril 7,5 kilometra s povprečnim naklonom 9,3 odstotka, je kronal odlično delo ekipe Red Bull, ki je narekovala tako močan tempo, da je še pred skokom Slovenca odpadel nosilec rdeče majice Ben O’Connor.

A ne le razlika do vodilnega Avstralca, ki mu je pred Rogličem ostala še minuta in 21 sekund zaloge, slovenski šampion je pomemben čas pridobil tudi proti ostalim tekmecem. Še najmanj je izgubil domačin Mikel Landa, ki je za kapetanom rdečih bikov na ciljni črti zaostal za 35 sekund. Precej več pa sta zaostala še vedno najbližja zasledovalca Rogliča – Enric Mas in Richard Carapaz. Španec in Ekvadorec sta na cilj prišla z 58 sekundami ‘zamude’.

Boj za trenutno tretjega kolesarja Vuelte (za O’Connorjem in Rogličem) se je torej razvnel, saj Masa, Carapaza in Lando loči le 19 sekund. Za slovenskim asom pa zaostajajo 1:40, 1:52 in 1:59. Pričakovano je bil s prikazanim najbolj zadovoljen kapetan Soudal Quick-Stepa.

Mikel Landa
Mikel Landa. Foto: Profimedia

Daleč je še do konca, cilj ostaja enak

“Zelo sem vesel. Vedeli smo, da je Roglič najmočnejši, zato smo lahko zadovoljni. Res je bil boljši, a do konca Vuelte je še veliko časa, kdo ve, kaj vse se lahko še zgodi,” je pestro nadaljevanje dirke napovedal 34-letni Bask.

Kljub nekoliko slabšemu dnevu pa svojih ciljev ne spreminja Mas. “Upam, da je bil to le en takšen dan. Počutil sem se praznega, zato nisem mogel slediti Primožu. Slabi občutki so prišli le na koncu. Vseeno grem naprej, cilj je še vedno osvojiti to Vuelto. Do te etape sem se počutil res dobro, morda sem bil preveč vznemirjen,” je pojasnjeval kapetan Movistarja.

Enric Mas
Enric Mas. Foto: Profimedia

Kolesarje danes čaka nekoliko lažja 14. etapa, čeprav bo imela v zaključku znova klanec 1. kategorije. Nov pester obračun kapetanov pa lahko pričakujemo v nedeljo.

Da je delo daleč od opravljenega, se zavedajo tudi v ekipi Red Bulla. Eden od Rogličevih pomočnikov Roger Adria je dejal: “Primož še ni v rdečem. To je naš cilj. Ni perfektno, dokler ni vodilni, kar je naš cilj. Nadaljevali bomo lov na majico vodilnega. Roglič na ciljnih vzponih dokazuje, da je najboljši. Da je na 20-minutnem klancu vzel minuto in pol O’Connorju, je super. Sledijo še klanci v nedeljo, pa v naslednjem tednu Lagos, Picon in zaključni kronometer.”