Organizatorji dirke po Franciji povečujejo varnost zaradi bojazni pred državljanskimi nemiri, ki divjajo v Franciji, in protesti zaradi podnebnih sprememb, s katerimi so se morali soočati že lani.
“Prilagodili se bomo glede na to, kaj se bo dogajalo,” je povedal direktor dirke Christian Prudhomme, ki je dodal, da so v neprestanem stiku s francosko vlado, poroča portal CyclingNews.
V Franciji namreč v teh dneh potekajo veliki protesti, ki so se sprevrgli v nemire po celotni državi. Pred nekaj dnevi je policist v Parizu ustrelil 17-letnika, ki je zaradi poškodb umrl. To je bil povod za nemire in proteste, aretiranih pa je bilo že okoli 900 ljudi.
Tudi lanska izvedba Toura je bila motena zaradi protestnikov, ki so opozarjali na podnebne spremembe. Organizatorji so morali za nekaj minut zaustaviti dirko na 10. etapi.
Zato so letos bolje pripravljeni. Dva policijska motorja bosta namreč vozila na čelu dirke in opozarjala na morebitne nevšečnosti. S tem želijo s hitrim posredovanjem preprečiti, da bi bila dirka zaustavljena.
“Bilo bi precej naivno, da bi si mislili, da bomo Tour odpeljali brez protestov. A to je nekaj, na kar moraš kot kolesar pozabiti. To ni v tvoji moči,” je ob tem povedal Matt White, športni direktor ekipe Jayco AlUla, za katero kolesari tudi Luka Mezgec.
Protesti na dirki po Franciji niso nič novega. Spomnimo se samo leta 2018, ko so na 16. etapi kmetje s traktorji in balami protestirali zaradi zmanjšanja kmetijskih subvencij. Policija je takrat neposrečeno uporabila tudi solzivec, ki se je razširil tudi po glavnini. Zaradi tega je imelo kar nekaj kolesarjev precejšnje težave.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje