Tadej Pogačar z izjemnim napadom zlomil Danca

Kolesarstvo 13. Jul 202417:00 > 17:37 3 komentarji
Tadej Pogačar

Tadej Pogačar je zmagovalec 14. etape dirke po Franciji! Z napadom na vzponu na Pla d'Adet je povišal prednost v skupnem seštevku.

Tadej Pogačar je z zmago na 14. etapi prednost v generalni razvrstitvi povišal za 43 sekund! Osvojil je namreč 10 bonifikacijskih sekund na cilju, ob tem je Jonas Vingegaard v cilj prikolesaril 39 sekund za rumeno majico.

Tretje mesto je osvojil Remco Evenepoel, ki je v skupnem seštevku zdrsnil z drugega na tretje mesto.

Pogačar je napadel dobre štiri kilometre pred ciljem. Hitro je ujel Adama Yatesa, ki se je od glavnine odpeljal malo pred tem. Vingegaard je skušal slediti pospeševanju, a to mu ni uspelo. Na njegovo kolo se je prilepil Remco Evenepoel. Danec je počasi izgubljal, na koncu je njegov zaostanek višji za 43 sekund. Zdaj znaša skoraj dve minuti. Evenepoelov zaostanek je 2:22.

Pogačar je osvojil drugo etapno zmago na letošnjem Touru, skupno je zanj to že trinajsta.

V nedeljo bo na sporedu še druga zahtevna etapa v Pirenejih. Trasa 15. etape bo kolesarje peljala od Loudenviella do Plateau de Beilla (197,7 km) s kar 4800 “višincev”.