Ekipa UAE Team Emirates – XRG, v kateri je prvi mož slovenski zvezdnik Tadej Pogačar, se bo po sezoni 2025 razšla s španskim kolesarjem Juanom Ayusom. Sprva je pogodba veljala do leta 2028, a sta se ekipa in 21-letni talent dogovorila za predčasno prekinitev. Razlog so razlike v viziji razvoja in v usklajenosti s športno filozofijo moštva.
Generalni direktor UAE Emirates Mauro Gianetti se je ob tem zahvalil španskemu kolesarju: “Juan je bil izjemen talent in hvaležni smo za vse, kar smo skupaj zgradili. Naš projekt je vedno temeljil na kontinuiteti, skupinski harmoniji in gradnji zmagovalne ekipe. Verjamemo, da je ta odločitev najbolj skladna z vrednotami, ki opredeljujejo našo organizacijo. Ayusu želimo v prihodnosti veliko uspeha.”
Ayuso pa je ob tem dodal: “Rad bi se zahvalil moštvu za podporo in priložnosti, ki sem jih imel v teh letih. Imel sem možnost rasti in tekmovati ob boku najboljših, kar bo za vedno ostalo del mojega profesionalnega razvoja. Zdaj pa čutim, da je čas za novo pot, na katero se podajam z enakim navdušenjem. UAE Team Emirates – XRG želim veliko uspeha v prihodnosti.”
Za Ayusa, enega najbolj nadarjenih španskih kolesarjev svoje generacije, bo tako leto 2025 zadnje v ekipi, kjer si je delil mesto z enim najboljših kolesarjev sveta, Tadejem Pogačarjem.
Po govoricah sodeč je Ayuso blizu prestopa v ekipo Lidl-Trek, v zadnjih mesecih se je omenjalo tudi možnost odhoda k Movistarju.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal


Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje