Urška Žigart ne bo nastopila na dirki po Franciji

Kolesarstvo 26. Jun 202512:17 0 komentarjev
Urška Žigart
Urška Žigart. Foto: Profimedia

Najboljša slovenska kolesarka Urška Žigart po pisanju časnika Dnevnika prihodnji mesec ne bo nastopila na dirki po Franciji, temveč se bo podala na preizkušnjo po Italiji. Ta se bo začela 6. julija. Še prej jo v Celju čaka branjenje obeh naslovov na državnem prvenstvu.

Zdaj 28-letna kolesarka ekipe AG Insurance-Soudal je namreč lani v Trebnjem slavila tako v vožnji na čas (četrtič) in prvič tudi na cestni dirki. Naslova bo branila v petek na kronometru in v nedeljo na cestni preizkušnji v Celju in okolici.

Kasneje jo čaka eden od glavnih ciljev sezone, a ne po Franciji, kot je bilo sprva predvideno, temveč na dirki po Italiji. Šestintrideseta izdaja Gira za ženske bo na sporedu med 6. in 13. julijem, odločitev o nastopu na tej dirki pa je padla predvsem zaradi trase.

“Prvotno je bil takšen načrt, a je v zadnjem trenutku nastala sprememba. Ko so izdali traso Gira in smo primerjali obe dirki, smo ugotovili, da je zame letos veliko primernejši Giro,” je za Dnevnik dejala Urška Žigart.

ŽIGART Urška
Foto: Profimedia

“Na Tour bodo odšle večinoma pomočnice za prvih nekaj dni v Bretaniji, ko trasa poteka po ozkih cestah z eksplozivnimi klanci. Sama bi se tam verjetno brila za preživetje, le zadnji dve ali tri etape so z malo daljšimi klanci. Na Giru pa je zgolj ena sprinterska etapa, kar mi zagotovo veliko bolj ustreza,” je še dejala najboljša slovenska kolesarka ta hip.

Najboljši rezultat predlani

Po dirki po Italiji sicer ne izključuje možnosti, da bi bila tudi na startu Toura za ženske, ki se bo začel 26. julija in trajal do 3. avgusta, a za zdaj tega nima v načrtu.

Žigart je doslej na Giru nastopila petkrat, najvišje pa končala lani, ko je bila 12. Leta 2023 je grdo padla in zaradi pretresa možganov predčasno končala preizkušnjo.

Urška Žigart
Foto: Profimedia

Osemindvajsetletna zaročenka Tadeja Pogačarja je na svoji zadnji dirki dosegla izid kariere v svetovni seriji. Dirko po Švici je med 12. in 15. junijem namreč končala na visokem petem mestu ter potrdila dobro formo pred DP in nadaljevanjem sezone.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!