Neverjetna zmaga Francoza, Pogačar četrti

Kolesarstvo 29. Jun 202415:30 > 17:56 2 komentarja
Romain Bardet

Romain Bardet (DSM) je zmagovalec prve etape dirke po Franciji in prvi nosilec rumene majice letos. Tadej Pogačar je za začetek francoske pentlje dosegel četrto mesto.

Romain Bardet (DSM) je osvojil prvo etapo dirke po Franciji. Popoln načrt ekipe DSM sta z odliko izpeljala z moštvenim kolegom Frankom van den Broekom. Bardet je napadel 50 kilometrov pred ciljem in kmalu ujel van den Broeka. Dvojica je postopoma prehitela vse preostale ubežnike in se kmalu preselila na čelo dirke.

V zadnjih 30 kilometrih sta počasi izgubljala, a glavnina se ni uspela dovolj približati. V zadnji kilometer sta kolesarja ekipe DSM prišla z 10 sekundami prednosti, kar je bilo dovolj, da sta čez ciljno črto prečkala prva. Van den Broek je prepustil etapno zmago starejšemu ekipnemu sotekmovalcu, ki se mu je za to takoj zahvalil.

Bardet, drugi na Touru 2016, bo jutri prvič v karieri oblekel rumeno majico na dirki po Franciji.

Tadej Pogačar je sprintal za tretje mesto, ki ga je na koncu osvojil Wout Van Aert (Visma – Lease a bike), Pogi je končal četrti. Tudi Primož Roglič je v cilj prišel z glavnino.