Roglič napadel in zmanjšal zaostanek za Avstralcem

Kolesarstvo 28. Avg 202414:45 > 17:43 2 komentarja
Primož Roglič

Eddie Dunbar (Jayco AlUla) je zmagovalec 11. etape dirke po Španiji. Dobro predstavo je prikazal tudi Primož Roglič, ki je napadel na zadnjem vzponu in svoj zaostanek za vodilnim Benom O'Connorjem zmanjšal za več kot pol minute.

Irec Eddie Dunbar je prišel do prve etapne zmage na tritedenskih dirkah. Po dramatičnem dnevu, ki je vključeval tudi napad Primoža Rogliča, so se razlike znova zmanjšale.

Po še eni intenzivni borbi za preboj v beg se je velika skupina 39 kolesarjev uspela odlepiti od glavnine, ki je ubežnikom dopustila tudi več kot šest minut prednosti.

Pričakovano je zadnji vzpon na Puerto Cruxeiras ponudil priložnost za napad na vodilnega Bena O’Connorja. Slovenski kolesarski as je napadel, sprva mu je lahko sledil le Enric Mas. Rdeča majica pa se je znašla v težavah in je izgubila stik tudi z ostalimi favoriti za končno zmago.

Na spustu je Rogliča in ostale pričakal Daniel Martinez, ki je vodil skupino kapetanov do cilja. Na koncu je 34-letni Slovenec za 37 sekund zmanjšal zaostanek za vodilnim Avstralcem.

V skupni razvrstitvi Vuelte ima O’Connor zdaj še 3:16 minute prednosti pred Rogličem, na tretje mesto pa sej prebil Mas, ki po novem zaostaja 3:58 minute.

Kolesarje v četrtek čaka nova razgibana etapa, 12. jih bo popeljala na 137,4 km dolgo pot od Ourenseja do Manzanede. Zanimiv bo predvsem zaključek, saj se bodo kolesarji podali na 15,9 km dolg vzpon (4,7 %) do ciljne črte.