Zmagovalka cestne dirke do zlata tudi v ekipnem zasledovanju

Kolesarstvo 7. Avg 202421:56 0 komentarjev
ZDA

Ameriške kolesarke na stezi so danes v olimpijskem finalu v ekipnem zasledovanju v Parizu tesno ugnale srebrne Novozelandke. Kristen Faulkner, ena izmed štirih predstavnic ZDA, je tako po zmagi na cestni dirki slavila še na stezi. Bron je pripadel Britankam.

Ameriški četverec Jennifer Valente, Lily Williams, Chloe Dygert in Faulkner je s časom štiri minute in 4,306 sekunde le za malo zgrešil svetovni rekord v tej dirki na razdalji 4000 metrov.

Faulkner je novo zlato kolajno osvojila tri dni po 158-kilometrski cestni dirki. Dygert je pred tem v kronometru osvojila bron.

Britanke so v današnjem obračunu za tretje mesto prepričljivo ugnale Italijanke. Nemke, ki so branile naslov prvakinj iz Tokia, so končale šele na šestem mestu.