Finci po drami v Kopru še drugič boljši od Slovenije

Košarka 28. Feb 202218:35 > 19:56 0 komentarjev

Slovenska košarkarska reprezentanca je v nekaj dneh v kvalifikacijah za SP 2022 še drugič izgubila proti trdoživi Finski. Po porazu v gosteh so bili Finci boljši tudi v Bonifiki z 83:79.

Finci so tudi tekmo v Kopru odlično odprli. V prvi četrtini so zadeli kar štiri trojke in Slovencem, ki so ponovno delovali zelo izgubljeno že po prvih desetih minutah ušli za deset točk.

Slovenski košarkarji so po štirih zaporednih točkah nakazali, da bodo ujeli goste, a hitro se je prednost spet povzpela preko deset točk. Finci so na odmor odšli celo s prednostjo 21 točk (52:31). Najboljši pri Sloveniji je bil v prvem polčasu Klemen Prepelič z 10 točkami, od tega je kar sedem točk dosegel s prostimi meti, pri gostih pa je bil ponovno razpoložen Sasu Salin s 13 točkami. Dosegel je štiri trojke, Finci skupaj v prvem polčasu osem.

Vrhunci s tekme proti Finski:

Slovenci so po odmoru pokazali več in začeli počasi taliti visoko prednost gostov. Pred zadnjimi desetimi mi minutami, so imeli Finci še vedno 15 točk prednosti, a kljub temu so gledalci v Bonifiki gledali napeto končnico. Slovenski košarkarji so imeli na koncu celo met za podaljšek, a je bil z 20 točkami prvi strelec Slovenije Prepelič premalo natančen.

Tri točke manj od Prleta je dosegel Mike Tobey, pri gostih pa je bil s 17 točkami najboljši Mikael Jantunen.

Slovenci imajo zdaj po štirih tekmah v kvalifikacijah dve zmagi in dva poraza.

SP 2023: evropske kvalifikacije, skupina C: