Američani z zaušnico Srbiji pošiljajo jasno sporočilo

Košarka 17. Jul 202420:00 0 komentarjev

Košarkarska reprezentanca ZDA, ki se je za olimpijske igre znova zbrala v sanjski zasedbi, je na pripravljalni tekmi v Abu Dabiju visoko porazila Srbijo (105:79) in tako potrdila vlogo velikega favorita v Parizu.

Dvoboj dveh reprezentanc, ki na OI 2024 sodita v najožji krog favoritov, je bil po prvi četrtini izenačen na 24:24. Sprva so Američanom še nekaj težav povzročale izgubljene žoge, po zadnjem izenačenju pri 40:40 pa se je razigral predvsem Stephen Curry, ki je bil vroč pri metu z razdalje.

“Sanjsko moštvo” je sicer bolje delovalo takrat, ko sta bila pod obročem v igri Anthony Davis in Bam Adebayo, kot pa v minutah, ko je bil na parketu kamerunski center Joel Embiid. MVP lige NBA iz sezone 2022/23 za ZDA igra s statusom naturaliziranega košarkarja.

Američani so proti Nikoli Jokiću in druščini na odmor odšli s 14 točkami naskoka, ob vrnitvi pa je zablestela tudi začetna peterka, v kateri so bili sicer ob Embiidu še Curry, LeBron James, Jrue Holiday in Jayson Tatum. Z delnim izidom 12:0 so ZDA povedle že z 71:45 in dvoboj je bil odločen že na začetku tretje četrtine. Ob koncu je semafor dvorane v Abu Dabiju kazal 105:79.

Američani so odigrali tretjo pripravljalno tekmo. Najprej so s 86:72 porazili Kanado, pred dnevi pa so se pošteno namučili z Avstralci, ki jim je v končnici skoraj uspel preobrat (98:92).

Zvezdniška reprezentanca ZDA za Pariz 2024: LeBron James, Anthony Davis (oba Los Angeles Lakers), Stephen Curry (Golden State Warriors), Kevin Durant, Devin Booker (oba Phoenix Suns), Joel Embiid (Philadelphia 76ers), Anthony Edwards (Minnesota Timberwolves), Jayson Tatum, Jrue Holiday, Derrick White (vsi Boston Celtics), Bam Adebayo (Miami Heat) in Tyrese Haliburton (Indiana Pacers).

Olimpijski turnir se začne 27. julija. ZDA so v skupini C z današnjo nasprotnico Srbijo, Portorikom in Južnim Sudanom. Finalni obračun je na sporedu 10. avgusta.