Po tesnem dvoboju prvi evropski poraz zmajev

Eurocup 8. Okt 202416:18 > 20:07 1 komentar

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Ankari na tekmi tretjega kroga evropskega pokala proti Turk Telekomu izgubili s 70:78.

Dvoboj je bil v prvem polčasu vseskozi zelo izenačen. Zmaji so resda vodili zgolj enkrat, ob izidu 5:4, a Turki se kljub stalnemu vodstvu niso odlepili. Še najvišja razlika v prvi polovici tekme je znašala osem točk ob 13:5, toda zmaji so že kmalu prišli bližje. Na zgolj točko zaostanka je še pred koncem prve četrtine znižal Devante Jones. Razlika se je v nadaljevanju ves čas gibala od dveh do šestih točk, košarkarji Turk Telekoma pa so na odmor odšli z vodstvom 43:37, potem ko je pred sireno polaganje zgrešil Jaka Blažič.

Đorđe Adžić, ki na klopi Cedevite Olimpije še drugič zapored nadomešča odsotnega glavnega trenerja Zvezdana Mitrovića, je že do polčasa v ogenj poslal enajst od dvanajstih košarkarjev.

Po polčasu sta za nekaj svetlih točk Ljubljančanov poskrbela tudi Gregor Glas in Žiga Daneu, ki sta tokrat dobila priložnost za igro. Tretji del je sicer potekal po ustaljenem scenariju prvih dveh četrtin, s Turki v vodstvu, a brez otipljive razlike.

Na začetku zadnjega dela so slovenski prvaki s košem Jonesa znova prišli na minus ena. Nato bi lahko imeli tudi napad za vodstvo, a so domačim košarkarjem v naslednji posesti dovolili kar tri skoke v napadu, nad njimi napravili tri osebne napake in naposled prejeli koš.

Še naprej so Slovenci ostajali v igri za preobrat, a bili v ključnih trenutkih preprosto preveč nezbrani. Odločilen koš za Turk Telekom je minuto in 22 sekund pred koncem zadel Ismet Akpinar, kar je bila šele sedma trojka na tekmi, če štejemo mete obeh moštev. Kyle Alexander pa je nato prvič na tekmi poskrbel za dvomestno prednost katere od ekip (76:66).

Pri Cedeviti Olimpiji se je med strelce vpisalo 10 košarkarjev, štirje so vpisali okroglih 10 točk, Jones, Aleksej Nikolić, Blažič in Derek Ogbeide. Pri domačih sta 16 točk zbrala Alexander in Yoan Makoundou, oba sta zmajem ogromne težave povzročala tudi pri skoku v napadu. Domači so na napadalni strani pobrali kar devet žog več, skupno pa skok dobili 40:24.

Ljubljančani so tako utrpeli prvi poraz v letošnji sezoni evropskega pokala, potem ko so že v uvodnih dveh krogih podvojili bero zmag iz lanske, ki se jim je povsem ponesrečila (1-17). Naslednjo evropsko tekmo bodo odigrali 15. oktobra, ko bo v Stožicah gostoval Lietkabeklis.