Aleksej Nikolić, eden od junakov zmage proti Izraelu (106:96), s katero se je Slovenija poslovila od Katovic, pravi, da se v Rigo odpravlja z nasmehom. Pa tudi s praskami na obrazu, ki so simbolizirale izjemno borbenost.
Ni mu bilo do lova na drugega zaporednega trojnega dvojčka. Luka Dončić je po vrhunski predstavi proti klopi odkorakal s 37 točkami, 11 skoki in 9 asistencami. Predvsem pa z zagotovljeno zmago, ki poleg okrepljene samozavesti prinaša tudi boljše izhodišče v osmini finala.
In medem ko je v delu dvorane ob njegovem odhodu odmevalo “MVP, MVP, MVP”, je po tekmi hvalil prispevek soigralcev. Ta je bil tokrat izrazit. Že v prvih 25 minutah, ko je imel prvi zvezdnik odlično oporo. Nato so ga soigralci navdušili v odseku tekme, ki ga je zaradi štirih osebnih napak preživel na klopi. Za piko na i je nato z njimi užival še v prelomnih trenutkih zadnje četrtine.
Statistika je tokrat na površje dvojnim dvojčkom potisnila Alena Omića (11 točk, 10 skokov). Strelsko dvomestna sta bila tudi Rok Radović (14 točk) in Gregor Hrovat (10). Pomemben met je zadel Klemen Prepelič. In še bi lahko naštevali.
Poglavje zase pa je bil tokrat Aleksej Nikolić, ki je 16 točkam in kar 7 asistencam dodal še obrambno izjemnost. “Garali smo več poletnih tednov, da bi bili hitri in neugodni. Izraelce smo premagali na skorajda njihov način. Da, bili so nevarni. Imeli so napad. A smo ga ekipno odbili. To me veseli, saj so prav to pomembni temelji,” je dejal po pomembni zmagi.
“Tečni smo. V skoku, obrambi, napadu … Igramo,” se je ob vprašanju o značilnosti slovenske reprezentance, ki se je po bledih predstavah v pripravljalnem obdobju in slabšem odprtju prvenstva dvignila v ključnem trenutku, odzval organizator igre iz Postojne.

Na njegovem obrazu smo lahko opazili več prask. “Nič hudega. Del igre,” je bojne rane komentiral 30-letni član Cedevite Olimpije. “Energija, pristop in osredotočenost. To mora biti vselej del igranja za reprezentanco. Tudi ob porazih smo verjeli, da smo na pravi poti. Igra se je dvigovala. Ob selitvi v Rigo smo lahko zelo samozavestni. Tudi z nasmehom na obrazu,” je nadaljeval in namignil, da mu ni do izbiranja tekmeca v osmini finala.
EuroBasket 2025: slovenske tekme
Slovenija – Poljska 95:105
Francija – Slovenija 103:95
Slovenija – Belgija 86:69
Islandija – Slovenija 79:87
Izrael – Slovenija 96:106
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal


Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!