Bostonova velika trojka blestela v TD Gardnu

Košarka 9. Jun 20226:59 > 7:31 0 komentarjev
košarkar

Košarkarji Boston Celtics so dobili tretjo tekmo finala lige NBA. V svoji dvorani so bili s 116:100 boljši od Golden State Warriors in v seriji povedli z 2:1 v zmagah. Moštvi igrata na štiri zmage.

V TD Gardnu je blestela predvsem trojica Jayson Tatum, Jaylen Brown in Marcus Smart. Skupaj so dosegli kar 77 od Bostonovih 116 točk. Brown je vknjižil 27 točk, Tatum 26, Smart pa 24. Pomagal je tudi prispevek centra Roberta Williamsa, ki je dosegel osem točk, pobral deset skokov ter vknjižil še tri ukradene žoge ob štirih blokadah.

“Vemo, da imamo sijajno moštvo. Zavedamo se, da je po porazih pomembno, kakšen odgovor pripraviš na naslednji tekmi. Še naprej moramo delati to, kar počnemo ves čas,” je trmast karakter ekipe izpostavil Tatum. Boston je bil boljši predvsem pri skoku v napadu. Pobrali so kar 15 žog, gosti le šest.

Najboljši strelec tekme je bil sicer Stephen Curry pri gostih, ki se je ustavil pri 31 točkah (12/22 iz igre, 6/11 za tri), 25 jih je za Golden State po slabi predstavi na drugi tekmi dodal Klay Thompson (7/17 iz igre). Curry je staknil tudi manjšo poškodbo pri borbi za žogo, saj mu je na levi nogi pristal Al Horford. Zvezdnik Golden Stata je po tekmi zagotovil, da ni nič hujšega. “Nimam občutka, da bi bilo kaj hudo narobe,” je zatrdil.

Gosti ves čas podvrženi izjemnemu pritisku

Dvoboj je bolje začel Boston, ki je hitro povedel z dvomestno prednostjo in jo nato zadržal do konca prvega polčasa. Tako kot na prvih dveh tekmah je tretja četrtina pripadla bojevnikom. Ti so v vsega štirih minutah izničili zaostanek 13 točk in štiri minute pred koncem tretjega dela povedli s 83:82, zadnjo četrtino pa so s prednostjo štirih točk vendarle začeli domači.

V njej je znova ritem narekovala Bostonova velika trojka in dosegla 16 od prvih 18 točk domačih, pri čemer je prednost znova narasla na varnih 14 točk pred zadnjimi petimi minutami. Boston je tekmecu v zadnji četrtini dovolil le 11 točk.

“Zmago so si zaslužili, saj smo bili ves čas podvrženi izjemnemu pritisku. Zdelo se je, da večino časa plavamo po strugi navzgor,” je slikovito po tekmi dejal Steve Kerr, trener Golden Stata, ki je z moštvom osvojil šampionske prstane v letih 2015, 2017 in 2018.

Statistika po današnji zmagi govori v prid Bostona, saj je moštvo, ki je po izenačenju na 1:1 dobilo tretjo tekmo, naslov osvojilo v 82 odstotkih primerov. Med ostalih 18 odstotkov pa spadajo prav bojevniki, ki so leta 2015 nadoknadili zaostanek z 1:2 v zmagah proti Cleveland Cavaliers.

Četrta tekma finala bo na sporedu v noči s petka na soboto v Bostonu. Domače moštvo potrebuje še dve zmagi za prvi naslov po letu 2008 oz. skupno 18. v ligi NBA, s čimer bi bili zgodovinsko gledano znova sami na vrhu razpredelnice pred Los Angeles Lakers (17). Golden State lovi sedmi naslov.