Nezaustavljivi Irving, Nets z Dragićem prekinili črno serijo

Košarka 9. Mar 20225:38 1 komentar

Goran Dragić nadaljuje vidno vlogo pri ekipi Brooklyn Nets. Ob zmagi s 132:121 na gostovanju v Charlotteu je Ljubljančan v 27 minutah na parketu zbral 5 točk, dva skoka in sedem asistenc. Mrežice so s tem prekinile serijo štirih zaporednih porazov.

Prvo ime srečanja je Kyrie Irving, ki je sršenom natresel kar 50 točk, v veliko pomoč pri zmagi čete Stevea Nasha je bil tudi dvojni dvojček Andreja Drummonda (20 točk in 14 skokov).

Mrežice so si veliko zalogo ustvarile že do polčasa, saj so prvo četrtino Dragić in druščina dobili s 14 točkami, drugo pa z dvanajstimi in na odmor odšli mirni, s prednostjo 69:43.

Domači so v tretji stopili na plin, prednost stalili na 15, vendar zmaga Brooklyna niti za trenutek ni bila pod vprašajem, saj se razlika niti na eni točki ni spustila pod dvoštevilski faktor.

“Da pridemo do tiste ravni, ki jo želimo, bomo potrebovali predvsem veliko potrpljenja in pa trdega dela na tiste dni, ko smo prosti,” je po tekmi razlagal Irving. Član Nets je sinoči postal šele drugi branilec, ki je dosegel 50 točk in da je bil hkrati njegov met iz igre vsaj 75-odstoten.

Edini tak primer v zgodovini lige NBA je legendarni član Bulls, Michael Jordan. Nets so trenutno na devetem mestu vzhodne konference, kar bi jim ob koncu rednega dela prineslo dodatne kvalifikacije za končnico.

V njej bi, kot zadeve zdaj kažejo, sodelovali še Toronto, Charlotte in Atlanta.

Od preostalih sinočnjih srečanj velja izpostaviti zmagi aktualnih prvakov in podprvakov lige. Milwaukee je na krilih izvrstnega Giannisa Antetokounmpa (39 točk) v gosteh s 142:115 razbil Oklahomo City, Phoenix pa še naprej niza zmage.

Sonca so zdesetkana za prva dva zvezdnika Devina Bookerja in Chrisa Paula, a jim je vseeno uspelo tesno (102:99) slaviti v Orlandu. Prvo ime srečanja je bil center, DeAndre Ayton z 21 točkami in 19 skoki.

Dragića z Brooklynom zdaj čakata dva dneva počitka, potem pa v noči na petek gostujejo pri Philadelphia 76ers, medtem ko bo Dallas Luke Dončića danes ponoči doma meril moči z New York Knicks.