Prestižna zmaga za Čančarjev Denver, tesen poraz Dragića

Košarka 22. Okt 20227:19 0 komentarjev

Slovenski košarkar Goran Dragić je ob gostujočem porazu svojega Chicaga proti Washington Wizards s 100:102 dosegel sedem točk. Bolje se je odrezala zasedba njegovega rojaka Vlatka Čančarja Denver Nuggets, ki je v Kaliforniji s 128:123 ugnala aktualne prvake lige NBA Golden State Warriors.

Košarkarji Washingtona so se na prvi domači tekmi nove sezone lige NBA razveselili zmage proti Chicago Bulls. Gostitelji so bili boljši večji del tekme in v tretji četrtini prišli do visoke prednosti 17 točk, ki pa so jo v zaključku skoraj zapravili. V napeti končnici je dvoboj odločil koš Bradleyja Beala 7,4 sekunde pred koncem za končnih 102:100 za čarovnike.

Beal, ki je minulo sezono zaradi poškodbe zapestja končal predčasno, je tekmo zaključil pri 19 točkah, 26 jih je prispeval Kyle Kuzma, 14 pa nekdanji soigralec Luke Dončića pri Dallas Mavericks Kristaps Porzingis.

Za Chicago, ki je po zmagi na uvodni tekmi nove sezone vpisal prvi poraz, je bil z 32 točkami najbolj razpoložen DeMar DeRozan, Nikola Vučević jih je dodal 24, z desetimi točkami in 10 skoki pa je dvojni dvojček vpisal Andre Drummond. Goran Dragić je v dobrih 23 minutah igre dosegel sedem točk (3/8 iz igre, 1/3 za tri), v statistiko pa vpisal še dva skoka in pet asistenc.

Denver boljši od prvakov

Svoje priložnosti tokrat ni dočakal Vlatko Čančar, ki je zmago svojega Denverja proti aktualnim prvakom Golden Stateu s 128:123 pospremil s klopi. Denver od samega začetka držal stik z domačo ekipo, v drugi in tretji četrtini pa povedel tudi za 20 točk. Čeprav so se bojevniki večkrat približali na manj kot deset točk, pa do zasuka ni prišlo.

Še najbližje so bili ob koncu dvoboja, ko so po ukradeni žogi Jordana Poola zaostajali le za točko, a je s hitro podajo iz avta za trojni dvojček Nikola Jokić našel Brucea Browna za 126:123. Trojko za izenačenje je nato zgrešil Klay Thompson.

Srbski zvezdnik je dvoboj končal s 26 točkami (7/13 iz igre), 12 skoki in desetimi podajami, z 20 točkami se je izkazal tudi Brown. Pri bojevnikih je 34 točk (10/22 iz igre) dosegel Stephen Curry, 23 pa Andrew Wiggins.