Čarovnija Luka “Magic” na prvakih zahoda ne deluje

Košarka 21. Jan 20224:50 > 22. Jan 2022 1:44 0 komentarjev

Odkar je Luka Dončić člana Dallasa, so Mavericks le trikrat ugnali Phoenix Suns. Sonca so tudi tokrat premočno žarela in tekmo v American Airlines Centru po odličnem zaključku dobila z izidom 109:101. S tem je prekinjen niz neporaženosti Dončića in soigralcev na domačem parketu, ki se je razvlekel na šest tekem.

Luka Dončić je kot znova glavni igralec Dallasa pri porazu vpisal 28 točk, 8 skokov in 8 asistenc.

S tem učinkom je bil ob Devinu Bookerju (28 točk, 5 skokov in 6 asistenc) najboljši strelec srečanja. Zanimivo, da je slovenski košarkar ob dvanajsti tekmi proti aktualnim podprvakom lige že devetič izgubil.

Phoenix ima proti Dallasu, odkar je Luka del najelitnejše košarkarske lige na svetu (2018/2019), bilanco 11-3, vendar Luka na dveh tekmah tekoče sezone proti soncem ni nastopil zaradi poškodbe.

Dallas je dobršen del srečanja vodil, košarkarji v modrem so zmago držali v svojih rokah še do sredine zadnje četrtine, potem pa v obrambi popustili in prvakom zahodne konference dovolili, da v zadnji minuti s trojko Chrisa Paula uidejo na  plus 8, tako da za režiranje vrnitve ni ostalo dovolj časa.

Mrk v zadnjih minutah

Pri domačih sta se poleg Dončića izkazala še Jalen Brunson (19 točk) in Kristaps Porzingis (18 točk in 11 skokov), tudi pri gostih pa je eden izmed igralcev srečanje zaključil z dvojnim dvojčkom. To je uspelo Paulu (20 točk in 11 asistenc).

Prav obramba, ki je v zadnjem mesecu dni zaščitni znak “teličkov”, se v zadnjih petih minutah ni ravno izkazala in gostom denimo dovolila uprizoritev delnega izida 22 proti 4, kar je na koncu usodno vplivalo na razplet srečanja.

Domačim ni pomagalo niti dejstvo, da so sonca na gostovanju nastopila brez njihovega prvega centra DeAndreja Aytona, ki se ubada s poškodbo gležnja. Dallas z nedeljsko tekmo proti Memphisu zaključuje niz petih tekem v American Airlines Centru.