Budućnost v drugem polčasu pobegnila zmajem

Košarka 27. Okt 202419:45 > 19:56 0 komentarjev
Cedevita Olimpija - Budućnost

V 6. krogu lige ABA so se za začetek v beograjski Areni pomerili košarkarji Partizana in Krke. Dvoboj je bil izenačen do začetka druge četrtine, ko so črno-beli pohodili plin in slavili s 96:63. Cedevita Olimpija je doma gostila Budućnost, ki je slavila z 91:71.

Košarkarji Krke so po dveh zaporednih zmagah pričakovano pokleknili na gostovanju pri Partizanu. Beograjčani niso najbolje startali v evroligi (2-3), a zato toliko bolje v ligi Aba (6-0). Glede na razliko v igralskem kadru oziroma finančnem vložku v obe ekipi vprašanje zmagovalca ni bilo v prvem planu. Partizan je dobil vse četrtine in je zanesljivo prišel do dveh točk, Krka pa se je trudila, da je čim dražje prodala svojo kožo.

Pri Krki je največ točk dosegel Marc Garcia (14 točk), največ skokov je imel Miha Cerkvenik (5 skokov, 10 točk), Tayler Persons je zbral devet podaj, Jakob Čebašek pa je zadel štiri trojke (met za tri točke 4:7, 13 točk). Krka bo naslednji dve tekmi v ligi Aba igrala doma; 2. novembra z Zadrom in 11. 11. proti FMP. Oba dvoboja bosta za Novomeščane v boju za obstanek neprimerljivo pomembnejša.

Košarkarji Cedevite Olimpije pa so zmago lovili na domačem parketu. V Ljubljani je gostovala Budućnost. Prvi polčas je bil izenačen, gostje so ga dobili s 46:41. Zmaji so bili odlični predvsem v prvi četrtini, ko so bili boljši s 26:19. V drugem polčasu pa drugačna zgodba. Budućnost je prestavila v višjo prestavo in brez težav slavila (91:71).

Najboljši strelec tekme je bil Nikola Tanasković z 19 točkami. Pri zmajih so bili dvomestni Devante Jones (18), Dewayne Stewart (13), Devin Robinson in Jaka Blažič (oba 10).