V ŽIVO

Francozi proti Kanadi kažejo drug obraz

Košarka 6. Avg 202415:40 > 18:48 0 komentarjev
Francija, Kanada

Spektakularen košarkarski četrtfinalni torek na olimpijskih igrah v Parizu so z zmago odprli Nemci, ki so domov poslali Grčijo na čelu z Giannisom Antetokounmpom. Drugi polfinalist je Srbija, ki je nadoknadila kar 24 točk zaostanka in po podaljšku ugnala Avstralijo. Na tretji tekmi se merita Francija in Kanada.

Ob kliku na posamezno tekmo si lahko ogledate tudi statistiko obeh ekip.

O drugem četrtfinalistu je odločal spopad košarkarjev Srbije in Avstralije. Avstralci so izjemno začeli, že v drugi četrtini so si priigrali 24 točk naskoka. Do polčasa so se Nikola Jokić in soigralci nekoliko približali, prednost Avstralcev je bila še vedno dvomestna (12 točk). V tretji četrtini so Srbi prestavili v višjo prestavo, Bogdan Bogdanović je svojo reprezentanco celo popeljal v vodstvo. Sledil je izenačen zaključek, zadnjo posest so imeli Avstralci ob zaostanku za dve točki. Odgovornost je prevzel Patty Mills, ki je z izjemnim košem čez Nikolo Jokića izsilil podaljšek. V njem so bili Srbi bolj zbrani, slavili so s 95:90.

Grčija, ki je na kvalifikacijskem turnirju na kolena spravila tudi Slovenijo, se v Parizu ne bo borila za kolajne. Zastavonoša na otvoritveni slovesnosti in eden največjih zvezdnikov iger Giannis Antetokounmpo in soigralci, ki sicer že v skupinskem delu niso blesteli, so morali na prvi četrtfinalni tekmi priznati premoč svetovnim prvakom. Nemci so po zaostanku v prvem polčasu za zasuk poskrbeli v tretji četrtini, v zadnji pa nato dodatno pritisnili na plin i  na koncu prišli do zanesljive zmage. Franz Wagner je ob tem dosegel 18 točk, 11 pa jih je dodal Dennis Schröder.

O večernem obračunu (21.30) med ZDA in Brazilijo o vlogi favorita ni potrebno izgubljati besed. Vse kaj drugega kot zanesljiva zmaga Američanov bo veliko presenečenje.