Curry še premaknil letvico, Čančar prispeval pol ducata točk

Košarka 18. Dec 20217:27 1 komentar
vlatko čančar
Čančar je vse bolj vroč. Tokrat je prispeval 6 točk in 2 asistenci. Foto: Guliverimage

Košarkarji Golden State Warriors so s tretjo zaporedno zmago - 111:107 proti Bostonu - še utrdili na čelu zahodne konference. Glavni junak šestkratnih prvakov lige NBA je bil kdo drug kot Steph Curry. Za presenečenja večera so poskrbeli New Orleans, San Antonio in Minnesota. Vlatko Čančar pomagal Denverju do zmage.

33-letni organizator igre je nadaljeval niz zadetih trojk in po rekordni tekmi proti New Yorku zdaj letvico postavil še višje. S petimi uspešnimi meti izza črte je zdaj v karieri skupno zadel že 2982 trojk, s 30 točkami pa je bil tudi najboljši strelec tekme v Bostonu. Kelti so se v drugem polčasu sicer nevarno približali, a so Warriors uspešno zadržali prednost in se veselili 24. zmage na 29 tekmi v sezoni. S tem so varovanci Steva Kerra prepričljivo najboljši v zahodni konferenci.

Za večje presenečenje pa so poskrbeli košarkarji San Antonia. Ti so v gosteh premagali Utah in prekinili niz kar osmih zaporednih zmag Jazz. Največ točk pri varovancih legendarnega Gregga Popovicha je dosegel Keldon Johnson (24), a največ zaslug za uspeh Spurs ima Dejounte Murray. Dosegel je namreč trojnega dvojčka – 16 točkam je dodal po 11 skokov in asistenc. Odločilni met je sicer zadel Loonie Walker. Ostrige so se veselile tesne zmage s 128:126.

Precej nepričakovano so New Orleans poraženi zapuščali aktualni prvaki lige (Milwaukee Bucks), Pelicans so bili boljši po podaljšku (116:112). Denver je s pomočjo Vlatka Čančar (na parketu slabih 17 minut, šest točk, dve asistenci) v gosteh prepričljivo premagal Atalanto s 133:115. Po treh zaporednih porazih pa so izgubili košarkarji Los Angeles Lakers. Tokrat je bila s 110:92 boljša Minnesota, pri kateri je z 28 točkami in 10 skoki blestel Karl Anthony Towns.