Denver po zaušnici Bostona zdrsnil v nevarno območje

Košarka 21. Mar 20227:56 0 komentarjev

V noči na ponedeljek ni bil na parketu lige NBA nihče od slovenskih predstavnikov, odigranih je bilo sicer devet dvobojev. Na delu so bili tudi Denver Nuggets, ki so konkurenti Dallas Mavericks Luke Dončića v boju za končnico in vpisali poraz proti Boston Celtics.

Tudi lanski najkoristnejši košarkar sezone Nikola Jokić, ki letos znova sodi med najožje favorite za to prestižno individualno nagrado, tokrat ni mogel preprečiti zanesljivega poraza na domačem parketu. Boston je slavil s 124:104, potem ko si je prednost 25 točk priigral že do polčasa.

Oba zvezdnika Keltov Jaylen Brown in Jayson Tatum sta dosegla po 30 točk, skupaj sta zadela devet trojk iz le 16 poizkusov. Nasploh je bil to večer visoke učinkovitosti za goste, ki so iz igre zadeli 57 odstotkov metov, od tega za tri 19/40 in 11/11 s črte prostih metov.

Na drugi strani je bil znova najboljši srbski orjak, a mu tokrat met ni stekel. Vpisal je 23 točk, a porabil kar 23 žog, od katerih jih je šlo le osem skozi obroč, z -21 je imel tudi najslabši indeks +/-. Od 15 zgrešenih metov je kar 14 žog cilj zgrešilo v prvem polčasu.

“Odigrali so odlično obrambo, jaz pa sem imel v napadu res slab večer,” po tekmi ni ovinkaril Jokić, ki tako z Denverjem (42-30) ostaja eno zmago za Dallasom (43-28), Teksašani pa imajo tudi še tekmo v dobrem. Enak izkupiček kot Nuggetsi ima še Minnesota, ki ima tudi boljši medsebojni izkupiček in je zato zdaj pred njimi. Omenjene tri ekipe so razvrščene od petega do sedmega mesta v zahodni konferenci, le najboljših šest se v končnico uvrsti neposredno.

Med Denverjem, Dallasom in Minnesoto se obeta krčevit boj za končnico. Foto: Matt Patterson/AP via Guliver

Utah zanesljiv v New Yorku

Pomembno zmago za razvrstitev na Zahodu je vpisal tudi Utah, ki je s 108:93 porazil New York. Donovan Mitchell je za zmagovalce prispeval 36 točk, Jazz pa zdaj Mavericksom bežijo za dve zmagi.

Nekoliko presenetljivo je bila poražena na domačem parketu tudi Philadelphia, s 93:88 so bili boljši košarkarji Toronta. Tragični junak je bil James Harden, ki je pri zaostanku za točko zgrešil oba prosta meta, slabo minuto pred koncem še polaganje. Prvi strelec je bil Pascal Siakam s 26 točkami.