Denver se je poigral z razglašenimi Telički

Košarka 30. Okt 20217:01 > 10:30 1 komentar
Luka Dončić, foto: Guliverimage.

Dallas Mavericks so le dan po velikem preobratu in zmagi proti San Antoniu gostovali v Denverju in utrpel visok poraz (106:75). Dvoboj je bil odločen že pred zadnjo četrtino, Luka Dončić pa ga je končal s 16 točkami, šestimi skoki in štirimi asistencami.

Mavericksi so v najvišje ležečem mestu v ligi NBA zmogli vsega 75 točk. Pokopal jih je katastrofalen met iz igre, zadeli so namreč zgolj 23 od 78 poizkusov za poraznih 29,5 odstotka. Od tega izza črte le slabih 22 odstotkov (8/37).

Na drugi strani so Nuggetsi zadeli skoraj 52 odstotkov vseh svojih metov, močno so Dallas nadigrali praktično v vseh statističnih kategorijah. Odločila je tretja četrtina, ki jo je Denver dobil s 33:12. Po vodstvu s 64:50 so domači naredili še delni izid 11:0 in zmagovalec je bil znan.

Vrhunci tekme Denver – Dallas

Luka Dončić je bil tokrat povsem nerazpoložen, na koš je vrgel 18 žog, a zadel le pet metov. V 26 minutah, kolikor jih je preživel na parketu, pa je Denver goste iz Teksasa nadigral za velikih 32 točk.

S 16 točkami je bil slovenski zvezdnik drugi strelec tekme, točko več je za zmagovalce vpisal Will Barton, medtem ko sta Nikoli Jokiću v 25 minutah igre do trojnega dvojčka zmanjkali le dve asistenci. Vpisal je 11 točk, 16 skokov in osem asistenc.

“Včasih se počutim kot odvetnik, ker moram ves čas poudarjati dejstva, da Nikola ne prejema dovolj pozornosti za to, kako je dober,” je po tekmi dejal trener Denverja Mike Malone.

Vlatka Čančarja, ki letos še ni dobil priložnosti za igro, ni bilo v postavi zmagovalcev. 24-letni slovenski reprezentant se še naprej ubada s poškodbo mišice v kolku. Manjkal je tudi Kristaps Porzingis, ki je zaradi bolečin v hrbtu izpustil še drugo zaporedno tekmo.

Mavsi v nedeljjo v Dallasu gostijo Sacramento, medtem ko se Denver podaja na pot, čakajo jih tri zaporedne tekme v gosteh, prva že danes v Minnesoti.