Dončić Dallasu pomagal nazaj na zmagovita pota

Košarka 9. Dec 20216:32 > 10:25 2 komentarja
AP Photo/Marcio Jose Sanchez

Luka Dončić in Dallas Mavericks so ponoči s 104:96 premagali košarkarje Memphisa in znova izenačili število zmag in porazov v letošnji sezoni (12-12). Dončić je ob tem prispeval 26 točk, 8 skokov in 7 asistenc.

Luka Dončić je bil za tekmo v Memphisu vprašljiv, a na koncu je vendarle stopil na parket. Znova je bil najboljši posameznik Dallasa, vseeno pa skrbi kar 9 izgubljenih žog. Tokrat te niso bile odločilne.

Dallas je tako 24 tekmah pri 12 zmagah in prav toliko porazih. Zasedajo sedmo mesto na lestvici zahodne konference.

Bojevniki ostajajo prvi v ligi

Golden State je ponoči znova zmagal. Vpisal je že 21 zmago v sezoni. Tudi tokrat je bil prvi strelec Steph Curry z 22 točkami, ki pa ni imel najboljšega večera. 33-letnik še vedno lovi rekord po številu doseženih trojk v zgodovini lige NBA. Da preseže Raya Allena, potrebuje še 10 trojk.

AP Photo/Michael Dwyer
Malo še manjka in Curry bo tudi uradno najboljši strelec za tri točke vseh časov. Foto: AP Photo/Michael Dwyer

Najbolj vroča ekipa v ligi pa ostaja Houston. Po 15 zaporednih porazih, so vpisali že sedmo zmago v nizu. Tokrat so premagali Brooklyn, ki je igral brez prvega zvezdnika Kevina Duranta.

Brez slovenskih nastopov za Denver in Toronto

Tudi Oklahoma se pobira po najvišjem porazu v zgodovini lige NBA, ko so proti Memphisu izgubili za 73 točk. Danes so namreč zmagali drugič zapored po tem neslavnem dosežku. S 110:109 so bili boljši od Toronta, za katerega Goran Dragić ponovno ni zaigral. Prav tako minut ni dobil Vlatko Čančar, njegov Denver je po podaljšku strl New Orleans.

Miami pa je presenetil prvake. Povsem so zaustavili Grka Giannisa Antetokounmpa, Caleb Martin je bil z 28 točkami presenetljivi junak vročice.