Dončić tokrat najboljše prihranil za konec

Košarka 3. Apr 20218:07 0 komentarjev
Luka Dončić
Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Luka Dončić je z Dallasom prišel do nove zmage v Ligi NBA, potem ko je ob zmagi proti New Yorku v Madison Square Gardnu z 99:86 kar 13 od 26 točk dosegel v zadnji četrtini.

Luka Dončić je v 35 minutah na parketu ob 26 točkah v statistiko vpisal še osem skokov in sedem podaj, s čimer je bil znova prvi mož Dallasa. Jalen Brunson je dodal 15 točk, Kristaps Porzingis in Tim Hardaway sta jih dosegla 14.

Pri New Yorku posebej razpoloženega košarkarja ni bilo. Alec Burks je bil najboljši strelec z 20 točkami, Julius Randle in Derrick Rose sta skupaj zadela samo šest metov iz igre. Randle je ob metu 5/20 dosegel 14 točk, Rose pa ob metu iz igre 1/10 vsega dve točki.

Domači so bolje začeli srečanje, v drugi četrtini že vodili s 44:31, toda nato povsem popustili in na odmor odšli z zaostankom treh točk. Dallas je do odločilne prednosti prišel v zadnji četrtini, ko se je ob delem izidu 12:0 razigral Dončić in nekajkrat premešal domačo obrambo.

Dallas je do tretje zaporedne zmage popeljal pomočnik Jamahl Mosley, saj je moral glavni trener Rick Carlisle v karanteno zaradi pozitivnega testa na koronavirus.

Toronto je Golden State premagal s 130:77, kar je najvišja zmaga v zgodovini kluba. Bojevniki so bili prez Stepha Curryja in Draymonda Greena povsem nemočni.

Nove zmage se veselijo tudi pri Milwaukeeju, ki je s 127:109 odpravil Portland. Giannis Antetokounmpo je bil nezaustavljiv s 47 točkami.