Za zlato velesila proti reprezentanci z naj igralko Evrope (VIDEO)

Košarka 24. Jun 202319:15 > 19:40 0 komentarjev
Emma Meesseman; FOTO: Guliverimage

Na košarkarskem evropskem prvenstvu za ženske sta postali znani reprezentanci, ki se bosta jutri pomerili za zlato odličje v stoženskem finalu. To sta postali reprezentanci Španije in Belgije. Prva je porazila Madžarsko, druga pa v večernem duelu Francijo.

Prve so si jutrišnji finale v Stožicah priigrale košarkarice Španije, ki so z izidom 69:60 premagale Madžarsko.

Prvo ime srečanje je bila igralka Valencije Alba Torrens, ki je Madžarkam natresla kar 27 točk, Maite Cazorla jih je dodala 16. Za naše severovzhodne sosede je 13 točk dosegla Ágnes Studer.

To je šesta uvrstitev Španije v finale evropskih prvenstev in enajsta uvrstitev na mesta, ki prinašajo medaljo. Jutri imajo varovanke Miguela Mendeza priložnost za peto evropsko krono.

Drugi polfinalni sta tvorili Belgija in Francija.

Francozinje so zadnjih pet izvedb EuroBasketa končale na drugem mestu, letos se bodo potegovale le za bron.

Še ena simultanka igralke Fenerbahčeja

Belgija je z najboljšo igralko tačas na stari celini, Emmo Meesseman vodila praktično od začetka srečanja in na koncu zadržala še zadnji nalet nasprotnic.

Belgija bo po dveh bronastih kolajnah vendarle naskakovala prvo zlato, pri čemer jim mnogi napovedujejo uspeh. Prvo ime večernega polfinala je bila pričakovano igralka Fenerbahčeja Meesseman s 24 točkami, dopolnjevala jo je še Julie Vanloo z 18-timi, pri Francozinjah pa se je izkazala Sandrine Gruda (17 točk).

Finale Stožice gostijo jutri ob 20.45 uri, pred tem bo pozno popoldne (ob 17. uri) še tekma za tretje mesto med Madžarsko in Francijo. Oboje na programih televizije Sportklub!