Zmaje “ubilo” pomanjkanje energije in slab prvi polčas

Eurocup 26. Jan 202222:15 > 22:22 3 komentarji

Cedevita Olimpija je v 11. krogu EuroCupa gostovala v Franciji in izgubila s 76:69. Dvoboj je bil zelo pomemben za trenutno stanje na lestvici, saj so moštva v spodnji polovici izjemno izenačena. Po porazu so zmaji zdrsnili na predzadnje, 9. mesto skupine B. Ljubljančane čaka krčevit boj za preboj v končnico, kamor potuje najboljših osem.

Po enomesečnem premoru so se ljubljanski košarkarji sredi prejšnjega tedna v Evropskem pokalu vrnili s porazom proti Gran Canarii. Po drugem zaporednem porazu je pogled na lestvico precej bolj klavrn.

S tremi zmagami, sedmimi porazi in tekmo v dobrem – pred dvema tednoma je bil obračun s Patrasom prestavljen – so zmaji zdrsnili na predzadnje mesto lestvice skupine B. JL Bourg, ki so ga zmaji oktobra v Stožicah ugnali, jih je zdaj preskočil, na računu ima zmago več.

“Zaslužena zmaga Bourga. Očitno je bilo, da nismo prišli s pravo energijo. Očitno se nismo dobro regenerirali po ponedeljkovi tekmi. Energija v prvem polčasu je bila katastrofalna, le šest osebnih napak, brez agresivnosti. Vklopili smo se v tretji četrtini, to se je zgodilo že večkrat. To ni dovolj proti Bourgu. 19 izgubljenih žog dokazuje, da koncentracija ni dobra. Če ni energije ni tudi koncentracije,” je bil po tekmi pričakovano nezadovoljen trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac.

Yogi Ferrell. Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija

Eden redkih razpoloženih košarkarjev iz slovenske prestolnice je bil Yogi Ferrell, ki je bil s 24 točkami prvi strelec dvoboja in v zadnji četrtini zmaje povsem približal, a preobrata gostje niso zmogli.

Kapetan Jaka Blažič je iz igre zadel le štiri od 15 poizkusov meta na koš, zbral je 13 točk. Enako število točk je prispeval Edo Murić, ki je hkrati pobral kar 12 odbitih žog.

“Od začetka smo bili izenačeni, a so nam do polčasa ušli, nič nismo zadeli, nismo igrali obrambe. Zmanjkalo nam je časa za preobrat. V drugem polčasu smo igrali bolje, igrali s tempom, a nas je prvi polčas ubil,” je bil iskren prvi strelec tekme.

Zmaji v naslednjem krogu gostijo Bursaspor. Zmaga je v krčevitem boju za končnico že praktično nujna.

Edo Murić je vpisal dvojnega dvojčka, a to ni pomagalo Ljubljančanom. Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija

Anemičnost v prvem polčasu

Košarkarji Cedevite Olimpije so bili na vzhodu Francije v prvem polčasu povsem razglašeni. Agresivnosti, ki jih je krasila še v ponedeljek na obračunu lige ABA proti Crveni zvezdi, tokrat enostavno ni bilo na spregled.

O pasivnosti priča podatek, da so v prvem polčasu napravili le šest osebnih napak. V drugi četrtini pa v napadu zmogli vsega pet točk, vse je prispeval Jacob Pullen, zadnji dve s košem kar 6:09 pred polčasom, ki se je končal s 25:37.

Francozi vedno našli odgovor

Ljubljančani so v drugem polčasu zaigrali precej bolje in se povsem vrnili v igro. V tretji četrtini so tako dosegli več točk (27) kot v celotnem prvem polčasu.

Blažič ni bil pri metu. Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija

Sredi tretjega dela, ko je najprej Alen Omić zablestel z blokado in nato na drugi strani trojko zadel Edo Murić, so domači vodili le še za dve (45:43). Francozi preobrata niso dovolili in do konca tretje četrtine znova ušli na +8 (56:48).

Slovenski prvaki so tudi v zadnji četrtini ves čas pretili in grozili s preobratom, a vsakič, ko so prišli povsem blizu, je sledil odgovor domačih. Dvakrat je Ferrell znižal na dve točki zaostanka, a sledili sta trojki Rasheeda Sulaimona in Alexandra Chassanga, po katerih se Ljubljančani niso več pobrali.