Real in Bayern v hudih težavah

Evroliga 22. Apr 202122:55 > 23:08 0 komentarjev
2021 Euroleague Basketball

Košarkarji Anadolu Efesa in Milana po novi zmagi potrebujejo le še eno zmago, da se uvrstijo na zaključni turnir četverice. Turki so na drugi četrtfinalni tekmi visoko s 91:68 premagali Real, Armani Exchange Milano pa z 80:69 premagal Bayern. Žan Mark Šiško je za Bavarce igral 21 minutah dosegel šest točk in dodal še skok.

Real je stik z domačini uspešno držal le prvih pet minut, nato pa je razlika začela naraščati v korist Turkov, ki so na koncu visoko v slavili. Efes za napredovanje na zaključni turnir četverice potrebuje le še eno zmago.

Vrhunci s tekme v Carigradu:

Pri Efesu sta blestela srbski organizator igre Vasilije Micić s 23 točkami in Shane Larkin z 21. V poraženi ekipi je največ točk dosegel Trey Thompkins – 17. Naslednja, morda že zadnja tekma med Efesom in Realom bo na sporedu v torek, 27. aprila v Madridu.

V četrtfinalni seriji je z 2:0 povedel tudi Armani Exchange Milano. Pri Italijanih je blestel Kevin Punter z 20 točkami, gostom iz Bayerna pa ni pomagalo niti 23 točk Wada Bladwina IV. Žan Mark Šiško je za Bayern igral dobrih 21 minut in dosegel šest točk in enkrat ujel odbito žogo. Dobil je tudi pet osebnih napak in še pred koncem zaključil s srečanjem.

Evroliga, četrtfinale, druge tekme

Četrtek:
(3) Anadolu Efes Istanbul : (6) Real Madrid 91:68 (22:13, 22:19, 21:13, 26:23) /2:0/

(4) Armani Exchange Milano : (5) FC Bayern München 80:69 (26:12, 21:17, 18:24, 15:16) /2:0/