Real našel formo; v Kaunasu padel Žalgiris

Evroliga 6. Nov 202019:47 > 19:48
Alius Koroliovas/EB via Getty Images

Košarkarji Reala Madrida so v 7. kolu Evrolige na gostovanju premagali Žalgiris s 93:90.

Madridčani, ki so v prejšnjem kolu nadigrali Bayern, so začeli zelo dobro in si že v prvi četrtini priigrali 11 točk prednosti (30:19), vendar se je Žalgiris uspel do konca četrtine približati na -8, v drugi pa z delnim izidom 15:2 prišel do vodstva z 39:34. Real je nato uspel nekoliko ustaviti nalet Litovcev, ki so ob polčasu vodili za šest (54:48).

V tretji četrtini je Žalgiris znova igral zelo dobro in prišel do svoje najvišje prednosti (64:53), ampak čeprav je bil “na vrveh”, se Real ni pustil nokavtirati. Do konca četrtine so se Španci vrnili na znosnih 6 točk zaostanka.

Slabe tri minute pred koncem je Žalgiris vodil s 86:81, nato pa se je začel izjemen niz Reala, ki je kraljevi klub popeljal do zmage. Z delnim izodom 10:0 je prišel 14 sekund pred koncem do vodstva za 5 točk. V tem času je Žalgiris zgrešil kar šest metov!

V zadnjih sekundah je Real rutinirano ubranil prednost in slavil zmago s 93:90.

Za Madridčane je Tavares dosegel 22 točk, Campazzo 19, Carroll pa 13. Anthony Randolph je v 24 minutah prispeval 7 točk.

Pri Žalgirisu je bil najučinkovitejši Walkup z 18-imi točkami, Grigonis jih je dosegel 17.

Real je s 3 zmagami in 4 porazi na 10. mestu, Žalgiris pa s 5 zmagami in 2 porazoma na drugem.