Bayern z nizom 13:0 v finišu razbil Zvezdo

Evroliga 6. Nov 202019:06 > 22:31
Christina Panke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Crvene zvezde so v 7. kolu Evrolige v Münchnu izgubili proti Bayernu z 59:74, potem ko v zadnjih štirih minutah niso dosegli koša.

Bayern si proti Crveni zvezdi v prvih treh četrtinah in pol ni priigral kakšne bistvene prednosti. Po prvi četrtini je bilo 18:14, ob polčasu 33:31, po tretji četrtini pa 55:51.

V zadnjem delu igre skoraj tri minute ni bilo koša, potem pa je Žan Šiško zadel trojko za 58:51. Nekaj kasneje je izza črte zadel še Weiler-Babb in prednost Bayerna je bila na videz zanesljiva. Nato pa so se Beograjčani počasi približevali in 4:07 pred koncem so po košu Loyda prišli na le dve točki zaostanka (61:59). Takrat se je začel pravi mrk Crvene zvezde, saj do konca srečanja ni več dosegla niti ene točke, Bayern pa je z nizom 13:0 prišel do zanesljive zmage. V zadnjih štirih minutah je Zvezda zgrešila vseh pet metov, izgubila eno žogo, en met pa je bil blokiran.

Žan Šiško je za Bayern odigral 21 minut, dosegel 3 točke in 5 asistenc. Pri Bavarcih sta bila sicer najbolj učinkovita Baldwin in Weiler-Babb s po 15 točkami, pri Beograjčanih pa jih je 17 dosegel O’Bryant.

Bayern je s 5 zmagami in 2 porazoma na tretjem mestu, Crvena zvezda (2-4) pa je štirinajsta.