Zvezda popustila v drugem polčasu; zmaga Reala

Evroliga 13. Nov 202018:52 > 20:48
Marko Metlas/EB via Getty Images

Košarkarji Crvene zvezde so v 8. kolu Evrolige izgubili proti Realu iz Madrida s 67:73, potem ko so v prvem polčasu visoko vodili.

Crvena zvezda je srečanje proti Realu začela fantastično in si hitro priigrala visoko prednost. Po dobrih šestih minutah je na semaforju pisalo 21:8 za rdeče-bele. Španci so se hitro vrnili v igro in z delnim izidom 11:0 prišli le na dve točki zaostanka, po prvi četrtini pa je Zvezda vodila za pet (26:21).

V drugi četrtini so Beograjčani držali prednost, ki je največ znašala 11 točk, na polovici srečanja pa je bilo 42:36.

Real je drugi polčas začel z nizom 7:0 in po košu Llulla prvič povedel (43:42), njegova prednost pa je po trojki Randolpha narasla že na 8 točk (54:46), ob koncu tretje četrtine (to je Real dobil s 23:11) pa so Španci vodili za šest.

Crvena zvezda je v zadnji četrtini prednost počasi topila in štiri minute pred koncem, po košu Waldena, znova povedla (65:64), vendar je bilo to njeno zadnje vodstvo. Thompkins je namreč v naslednjih dveh napadih zadel dve trojki za vodstvo 70:65. Zvezda je v zadnjih treh minutah neuspešno napadala, izid pa se ni spremenil vse do 17 sekund pred koncem, ko je en prosti met zadel Campazzo, po zgrešenem poskusu Waldena pa je bil dvakrat s črte prostih metov natančen Llull in postavil končni izid 73:65 za Real.

Pri Realu je največ točk dosegel Thompkins (14), Randolph jih je prispeval 13. Pri Crveni zvezdi je bil najučinkovitejši Loyd (22 točk), Walden jih je dosegel 16.

Real Madrid (4-4) je po slabem začetku sezone dosegel tretjo zaporedno zmago, Crvena zvezda (3-5) pa je izgubila tretjič na zadnjih štirih tekmah.